راه کارهایی برای تقویت آنتن دهی تلفن های همراه

به گزارش مجله آراد، آنتن دهی ضعیف تلفن همراه مسائل زیادی را برای دارندگان این دستگاه به وجود آورده است که با راه چاره هایی می توان آنتن دهی را تقویت کرد.

راه کارهایی برای تقویت آنتن دهی تلفن های همراه

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران،در هنگام ضعف آنتن دهی، شاید تماس های تلفنی قطع شده، پیغام ها ارسال نشوند و حتی سرویس های استریمینگ نیز با تأخیر های مختلفی روبرو شوند. در ادامه به ترفند هایی جهت تقویت آنتن دهی موبایل اشاره می کنیم.

دلیل ضعف سیگنال گوشی خود را معین کنید

عوامل مختلفی بر روی دریافت امواج دستگاه شما تأثیرگذار بوده که به عنوان مثال می توان به اپراتور سیم کارت، خود گوشی، تراکم جمعیت اطراف شما، مواد تشکیل دهنده خانه یا خودرو و حتی موقعیت جغرافیایی کاربر اشاره نمود.

تمامی این موارد بر روی کیفیت سیگنال دریافتی شما تأثیر خواهند گذاشت. سعی کنید تا تأثیر هر یک از عوامل مخرب را به حداقل برسانید.

به مکانی بهتر بروید: اگر در داخل خانه و یا اداره، سیگنال کمی دریافت نموده، اما در هنگام بیرون رفتن، سیگنال سیم کارت شما افزایش می یابد، آنگاه می توان گفت که ساختمان محل اقامت شما اجازه عبور سیگنال ها را نمی دهد. اگر هم در فضای آزاد هستید، اما همچنان سیگنال ضعیفی دارید، آنگاه بهتر است که از ساختمان های بلند، درختان و هر چیز دیگری که ایجاد اختلال می نماید، دوری کنید.

اگر هم در مناطق روستایی هستید، شاید رفتن به نقاط بلند بتواند مشکل شما را رفع سازد. شلوغی هایی همانند کنسرت ها، فستیوال های موسیقی و یا حتی مراکز شهری می توانند فشار بر دکل های مخابراتی را افزایش داده، سیگنال را محدود نموده و همچنین سرعت داده های گوشی هوشمند شما را نیز کاهش دهند.

شرایط دکل های اطراف را آنالیز کنید

گاهی اوقات نیز می توانید پیش از امتحان کردن راه کار های دیگر، با اپراتور سیم کارت خود تماس گرفته و مطمئن شوید که دکل مخابراتی اطراف شما سالم است و در دست تعمیر قرار ندارد.

سیگنال خود را به روزرسانی کنید: گاهی اوقات گوشی شما در زمینه جست و جو برای نزدیک ترین دکل مخابراتی به مشکل برخورده و تنها کاری که باید انجام دهید این است که سیگنال دریافتی را به روزرسانی کنید تا مشکلتان رفع گردد. جهت انجام این کار نیز کافی است که گوشی خود را مجددا راه اندازی نموده و یا اینکه حالت هواپیما (پرواز) را فعال و سپس غیرفعال کنید.

یک تقویت نماینده سیگنال نصب کنید

اگر سیگنال دریافتی شما در داخل خانه و یا خودرو ضعیف است، آنگاه شاید نصب یک تقویت نماینده بتواند مشکل شما را مرتفع سازد.

این دستگاه ها را می توان در هر جایی که یک پریز برق وجود داشته باشد، نصب کرد. شیوه کار تقویت نماینده ها نیز بدین صورت است که سیگنال های ورودی را دریافت نموده و سپس مجددا آن ها را منتشر می نمایند. طبیعتا این موضوع تأثیر زیادی بر کیفیت سیگنال دریافتی شما خواهد داشت.

نقشه پوشش شبکه اپراتور سیم کارت خود را آنالیز کنید: این کار بدین جهت صورت می گیرد که مطمئن شوید در مکانی مناسب قرار دارید. در این رابطه می توان به نقشه پوشش اپراتور موردنظر نگاهی انداخت و این موضوع را از لحاظ انواع شبکه (3G، 4G و …) آنالیز کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1208

به "راه کارهایی برای تقویت آنتن دهی تلفن های همراه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه کارهایی برای تقویت آنتن دهی تلفن های همراه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید