دوربین ثبت تخلف با تجهیزات بومی فراوری شد

به گزارش مجله آراد، دوربین ثبت تخلف یا دوربین ترافیکی تجهیزاتی هستند که ممکن است کنار جاده و یا بر روی یک سه پایه که قابلیت جابه جایی دارد نصب گردد تا به اجرای قوانین یاری کند.یک شرکت دانش بنیان در کشورمان توانسته به دانش طراحی و فراوری دوربین های سرعت سنج و چند محصول دیگر دست پیدا کند.

دوربین ثبت تخلف با تجهیزات بومی فراوری شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسین توحیدی مدیرعامل شرکت دانش بنیان درباره یکی از محصولات این شرکت با نام دوربین سرعت سنجی ثابت شرح داد: این دوربین در جاده ها و خیابان ها نصب می گردد و کار و وظیفه میزان سرعت و خواندن پلاک خودروهای عبور شده را دارد.

وی ادامه داد: این دوربین از الگوریتم پردازش تصویر برای سنجش سرعت و خواندن پلاک خودرو استفاده می نماید. در این دوربین خطای سرعت سنجی حدود یک درصد و دقت پلاک خوانی آن بیش از 95 درصد است.

این فعال فناور درباره دیگر محصولات فراوری شده این شرکت گفت: علاوه بر دوربین سرعت سنجی ثابت و دوربین پلاک خوان، سرعت سنج خودرویی، دوربین پلاک خوان کارابین، سامانه راداری ثبت تخلف سرعت، ثبت تخلف عبور از چراغ قرمز، سیستم تخمین بار و سامانه سرعت سنج لیزری از دیگر محصولات فراوری شده این شرکت دانش بنیان هستند.

توحیدی اضافه نمود: در بحث دوربین های ترافیکی، به دلیل این که حروف الفبا و اعدادی که در زبان فارسی استفاده می کنیم بسیاری شبیه به هم هستند در نتیجه کار علمی بسیاری بر روی این دوربین ها انجام شده است که خوشبختانه در این رابطه توانسته ایم محصول نهایی را با کیفیت و کارایی بسیاری خوبی با بازار عرضه کنیم.

فراوری محصول با قیمتی بسیار پایین تر از نمونه مشابه خارجی

وی به اختلاف قیمت بین محصول این شرکت و نمونه مشابه خارجی آن اشاره و بیان نمود: قیمت تمام شده این سیستم ها بسیار پایین تر از نمونه های خارجی آن است.

توحیدی همچنین اضافه نمود: دوربین سرعت سنج و دوربین ترافیکی این شرکت توانسته است استاندارد CE اتحادیه اروپا را کسب نموده است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان درباره واردات محصولات مشابه ساخت این شرکت گفت: همچنان نمونه مشابه این محصولات به از کشور چین وارد کشور می گردد و در داخل نیز، یکی دو شرکت وجود دارد که نمونه مشابه این محصولات را فراوری نمایند ولی به لحاظ فنی با یکدیگر متفاوت هستند.

این فعال فناور به موضوع اشتغال زایی اشاره و بیان نمود: در این شرکت برای 32 نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 982

به "دوربین ثبت تخلف با تجهیزات بومی فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین ثبت تخلف با تجهیزات بومی فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید