خارج کردن تومور 7 کیلویی از دهان کودک 11 ساله!

به گزارش مجله آراد، متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان بچه ها مفید از انجام موفقیت آمیز جراحی برداشتن توده بزرگ سرطانی از دهان یک دختر 11 ساله اطلاع داد.

خارج کردن تومور 7 کیلویی از دهان کودک 11 ساله!

به گزارش تسنیم، علیرضا مهدوی؛ متخصص بیهوشی و مراقبت های ویژه بیمارستان بچه ها مفید با اشاره به اینکه با کوشش پزشکان و جراحان دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در بیمارستان بچه ها مفید جراحی برداشتن توده بزرگ سرطانی از دهان دختربچه 11 ساله با موفقیت انجام شد، اظهار کرد: این جراحی منحصر به فرد که هفت ساعت به طول انجامید با کوشش تیم جراحی و بیهوشی دانشگاه با موفقیت در بیمارستان مفید انجام شد.

به گفته وی بیمار مذکور دختربچه ای 11 ساله بود که به علت وجود توده بسیار بزرگی در ناحیه فک که کل حفره دهانی وی را پرنموده بود مراجعه نموده بود.

مهدوی با اشاره به خطرات بیهوشی در بیماران مبتلا به توده های بزرگ دهانی اعلام کرد: اقدام به بیهوشی و اینتوباسیون (لوله گذاری تنفسی) در این بیماران بسیار مشکل و خطرناک است و گاهی هنگام عمل جراحی این بیماران و در ابتدای بیهوشی درصورت عدم برقراری تنفس ممکن است جان بیمار به مخاطره بیفتد.

این متخصص بیهوشی گفت: با توجه به این موضوع کودک از بیمارستان امام حسین (ع) به بیمارستان بچه ها مفید اعزام شد تا این جراحی نادر با یاری تیم تخصصی بیهوشی بچه ها و نوزادان بیمارستان بچه ها مفید و تیم جراحان فک و صورت بیمارستان امام حسین (ع) انجام پذیرد.

مهدوی ادامه داد: پس از انتقال بیمار به این مرکز مراحل اولیه بستری و مشاوره های لازم از جمله مشاوره بیهوشی برای وی انجام شد.

این متخصص بیهوشی یادآور شد: پس از بیهوشی و لوله گذاری بیمار به منظور اطمینان بیشتر برای این که پس از جراحی از نظر راه هوایی کودک به مخاطره نیتفد برای بیمار تراکئوستومی به وسیله جراحان فوق تخصص بچه ها انجام شد تا راه هوایی به وسیله گردن برای کودک فراهم گردد و دغدغه ای از این نظر نداشته باشیم.

وی اضافه نمود: پس از تراکئوستومی فرایند برداشتن تومور به وسیله تیم جراحی شروع شد و با موفقیت کامل صورت گرفت. بیمار شرایط پایداری را در حین بیهوشی و جراحی تجربه کرد و تغییرات همودینامیکی رخ نداد.

مهدوی اعلام کرد: خوشبختانه جراحی کاملاً موفقیت آمیز و به خوبی انتها یافت و توده از داخل فک و دهان کودک خارج شد و به جای آن به صورت موقت پروتزی تعبیه شد.

به گفته این متخصص بیهوشی بیمارستان بچه ها مفید پس از انتها عمل کودک به بخش آی سی یو منتقل شد و مراقبت های لازم را دریافت کرد و در حال حاضر حال بیمار رضایت بخش است و دوران نقاهت خود را طی می نماید.

مهدوی اعلام کرد: این جراحی نادر ساعت هشت صبح روز عید قربان با حضور تیم جراحی و بیهوشی دانشگاه شروع شد. با کوشش تیم بیهوشی تمام تمهیدات لازم بیهوشی و مدیریت راه هوایی برای بیمار فراهم شد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1402 بروزرسانی: 14 تیر 1402 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2389

به "خارج کردن تومور 7 کیلویی از دهان کودک 11 ساله!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خارج کردن تومور 7 کیلویی از دهان کودک 11 ساله!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید