تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می گردد؟

به گزارش مجله آراد، ایسنا - رییس انجمن صنفی آژانس های مسافرتی و هوایی با اشاره سقوط هواپیمای اوکراینی و لغو برنامه پروازی بعضی ایرلاین های خارجی به مقصد ایران، گفت: واجب است با اقدام های سریع، این شرایط را دست کم تا 10 روز آینده مدیریت کنیم.

تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می گردد؟

برای سفر با تور تایلند پوکت همراه ما باشید. هیچ جا بهتر از سواحل زیبای تایلند نمیتواند خستگی را از تن شما بدر کند و تجربه آرامش را به شما بدهد.

حرمت الله رفیعی گفت: اتفاق تلخی رخ داده است. کاش متولیان امر زودتر آنالیز دقیق می کردند. روی این اشتباه، به راحتی نمی توان سرپوش گذاشت. سوء اعتمادی ایجاد شده است که باید سریع تر به آن جواب داد. مسافران زیادی با آژانس ها تماس می گیرند و نگران پروازهای خود هستند. طبیعی است که ریزش گردشگر خارجی هم زیاد شده است. پس ضروری است که هر چه زودتر تدبیری اندیشیده گردد.

او در توضیح شرایط پروازها و سفرهای خارجی بعد از آن که شرکت هواپیمایی آلمانی لوفت هانزا و شرکت های تابعه (تا 10 روز آینده) به همراه اوکراین (تا اطلاع ثانوی)، پروازهایشان را در جهت ایران به حالت تعلیق درآوردند، اظهار کرد: بیشتر شرکت های هواپیمایی خارجی با از سرگیری تحریم های آمریکا، پروازهای ایران را متوقف نموده بودند. در این مدت، بار سفرهای هوایی به مقاصد خارجی بیشتر با یکی از شرکت های هواپیمایی ترکیه بود که به خاطر نوع عملکردش، بارها مورد مماشات سازمان هواپیمایی ایران نیز قرار گرفته بود. با این وجود طی توافقی بین ایران و ترکیه، هر یک از طرفین هفته ای 100 پرواز سهمیه داشتند، در نتیجه در جهت ترکیه به دلیل حجم زیاد پروازها دغدغه ای وجود ندارد و آسیبی متوجه سفرهای هوایی به این مقصد نیست، اما در جهت نیم کره غربی و نقاط دورتر مثل کانادا، با تصمیم اخیر بعضی شرکت های هواپیمایی خارجی تحت تاثیر سقوط هواپیمایی اوکراینی، روبرویم.

رفیعی ادامه داد: در این شرایط سناریوی جایگزینی شرکت های هواپیمایی داخلی درست نیست؛ چرا که ضروری است روابط بین المللی ایران بویژه در بخش حمل و نقل برقرار باشد. در شرایط موجود، برنامه پروازی بیشتر ایرلاین های خارجی که به حالت تعلیق درآمده است، هواپیمایی ماهان هم تحریم شده و به بسیاری از کشورها امکان پرواز ندارد. از طرفی با توجه به ضعف زیرساخت، بعضی تمایل ندارند از پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی استفاده نمایند. بنابراین نمی توان برای شرایط پیش آمده پاسخی نداشت.

او درباره تکلیف مسافرانی که قصد سفر به ایران را داشته اند و از مدت ها پیش بلیت این شرکت های هواپیمایی را خریده اند اما در وضع موجود با لغو پروازها روبرو شده اند، گفت: متاسفانه ما با ضعف مدیریت در ارتباط با شرکت های هواپیمایی خارجی مستقر در ایران روبرویم، درحالی که منابع اقتصادی آن ها را به راحتی تامین می کنیم، آن ها هر زمان اراده نمایند تصمیم می گیرند به ایران پروازی نداشته باشند، پس سهم مردم چه می گردد؟ سازمان هواپیمایی باید به این مساله رسیدگی کند. سال هاست با کوتاهی در این باره روبرویم.

رییس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و هوایی ایران با توجه به نزدیک شدن تعطیلات نوروزی و پیش فروش بلیت ها، اظهار کرد: نمی توان که به خاطر این فاجعه درهای مملکت را بست. باید سریع تر با عاملان آن برخورد کرد، سوءاعتمادی را که نسبت به پروازها و آسمان ایران پیش آمده است، باید در چند روز آینده مدیریت و قضیه را تا ده یا پانزده روز آینده جمع کرد. راه برون رفت از این شرایط شاید همین باشد.

رفیعی ادامه داد: باید روابطمان را با جهان برقرار کنیم و آن ها متوجه شوند ما برای این شرایط پاسخ مناسبی داریم. شرکت های هواپیمایی خارجی باید دوباره به ایران برگردند و وقتی این رخ داد، حضورشان در ایران مدیریت گردد تا مانند سابق رفتار ننمایند و به راحتی ایران را ترک ننمایند و مسافران را بلاتکلیف نگذارند.

منبع: صدای میراث
انتشار: 17 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 731

به "تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف سفرهای هوایی خارجی چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید