تولد جزایر جدید در سواحل چین در پی عملیات لایروبی

به گزارش مجله آراد، لایروبی در سواحل دریای جنوبی چین منجر به کشف کیلومترها جزیره در این سواحل شده است.

تولد جزایر جدید در سواحل چین در پی عملیات لایروبی

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش سرویس علمی مجله آراد منطقه خراسان، کشور چین با لایروبی در سواحل دریا، کیلومترها جزیره کشف نموده که مساحت آنها در حدود 2900 جریب (11.7 کیلومتر مربع) است.

ارتش کشور چین سالهاست در حال آنالیز بر روی بزرگترین پروژه احیای زمین است. بر اساس گزارش بدست آمده، این پروژه بسیار بزرگتر و وسیع تر از تصور است و مساحت آن در حدود 2900 جریب که این مقدار سه برابر کل جزایر طبیعی است.

کشف این جزایر که با نام گروه اسپارتلی شناخته می شوند، منجر به بحث و جدل های زیادی شده است، زیرا کشورهایی مثل فیلیپین و مالزی هم ادعای مالکیت آنها را دارند.

درک تصور اینکه چه مقدار از این زمین ها احیا شده بسیار سخت است. اما بنا بر گزارش ها، در ماه مه، 2000 جریب و در ماه ژوئن، 2900 جریب بوده است.

کشور چین در مدت 20 ماه توانست، 17 برابر بیشتر از رقبای خود، این جزایر را احیا کند و این در حالی است که در طول 40 سال، کشور ویتنام 80 جریب، کشور مالزی 70 جریب، فیلیپین 14 جریب و تایوان هشت جریب از این جزایر را احیا نموده است.

خشکی های جزایر طبیعی اسپراتلی در حدود 1.5 مایل مربع و زمین های تازه لایروبی شده، 7.2 کیلومتر است.

در حال حاضر، چین و رقبای خود با استفاده از ماشین آلات لایروبی، شن و ماسه را از زیر آب به جزایر شنی گروه اسپراتلی وارد می نمایند. این تکنیک مدت هاست که در اشکال مختلف مورد استفاده قرار گرفته ، اما در این مقیاس به ندرت مورد بهره برداری قرار گرفته است.

هر جریب معادل 4046.86 مترمربع است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 524

به "تولد جزایر جدید در سواحل چین در پی عملیات لایروبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولد جزایر جدید در سواحل چین در پی عملیات لایروبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید