تمام مدارس موظف به آموزش آسیب شب چهارشنه سوری هستند

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران/کردستان رئیس اداره سلامت آموزش وپرورش کردستان با اشاره به اینکه تمام مدارس موظف به آموزش آسیب شب چهارشنه سوری هستند گفت: در مدارس پرآسیب شهرستان های دیواندره، دهگلان، قروه و بیجار به طورجدی دانش آموزان را جهت آسیب شب چهارشنبه سوری آموزش خواهیم داد.

تمام مدارس موظف به آموزش آسیب شب چهارشنه سوری هستند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات نتایج درخواست ویزای دانشجویی آمریکا 2020 هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

نادر منصوری امروز (29بهمن)در نشست خبری تشریح برنامه های مرحله استانی مسابقات ورزشی دانش آموزان، فعالیت های تربیت و سلامت و برنامه های آموزش وپرورش برای چهارشنبه آخر سال، با اشاره به سواد سلامت، اظهار کرد: کوشش نهایی ما سواد سلامت در میان دانش آموزان و خانواده های آن ها است که به سلامت دست پیدا نمایند.

وی با اشاره به 192 نفر مراقب به صورت تخصصی در سطح استان، اضافه کرد: به ازای هر هزار و 472 دانش آموز یک مراقب وجود دارد که نیازمند همین تعداد برای رسیدن به میانگین کشوری هستیم.

رئیس اداره سلامت آموزش وپرورش کردستان، با اشاره به سفیران سلامت در استان، بیان نمود: چهارمین جشنواره سفیران سلامت با هدف ورزش و تحرک در بخش های مختلف ازجمله در قالب عکاسی، شعر، سرود و خلق آثار هنری توسط دانش آموزان برگزار و آثار منتخب به مرحله شهرستانی، استانی و کشوری راه پیدا می نماید.

منصوری ذکر کرد: آموزش وپرورش در راستای بهداشت دهان و دندان هرساله با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در سطح مدارس در بحث فلوراید تراپی اقداماتی انجام می دهد که سال جاری در مرحله اول 175 دانش آموز را تحت پوشش قرار داده است.

وی مطرح نمود: سال جاری در بحث تأمین تجهیزات به مدارس هزار و 500 بسته بهداشتی که شامل جعبه یاری های اولیه، پماد سوختگی، سرم شستشو و ماسک در مدارس توزیع شده است.

رئیس اداره سلامت آموزش وپرورش کردستان، بیان نمود: برای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان خوابگاهی نیز 300 پک بهداشتی تهیه شده که 50 درصد دانش آموزان را پوشش داده است.

منصوری به عدم مشارکت خیرین سلامت در استان کردستان اشاره نمود و گفت: با توجه به شرایط تحریم و هزینه های سنگین دارو و درمان انتظار داریم خیرین در حوزه سلامت دانش آموزان مشارکت داشته باشند.

وی به برگزاری چهارشنبه سوری در کردستان نیز اشاره نمود و اضافه کرد: مدارس پرآسیب شهرستان های دیواندره، دهگلان، قروه و بیجار به طورجدی دانش آموزان را جهت آسیب شب چهارشنبه سوزی آموزش خواهیم داد.

در ادامه فرید منتظری، رئیس اداره تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان، گفت: در هفته 2 ساعت درس تربیت بدنی اختصاص داده شده که در کوشش هستیم برای افزایش فعالیت ورزشی دانش آموزان مسابقات و المپیاد را در ساعات غیر مدرسه پوشش بدهیم.

وی اضافه کرد: نرمش و ورزش صبحگاهی هرروز صبح با توجه به شرایط آب و هوایی در مدارس برگزارشده که به روحیه نشاط و شادابی دانش آموزان یاری به سزای می نماید.

رئیس اداره تربیت بدنی آموزش وپرورش کردستان بیان نمود: طرح حیات پویا با ترسیم بازی های در کف حیات مدرسه باهدف فعالیت دانش آموزان در زنگ تفریح اجراشده است، در این راستا به دنبال مدرسه پویا هستیم که دانش آموزان بتوانند از تجهیزات ورزشی مناسب با سن وسال خود استفاده نمایند.

منتظری، به 59 مدرسه به شکل و طرح مدرسه پویا اشاره و ذکر کرد: طرح مدرسه پویا سال جاری در 25 مدرسه اجرا و تا سرانجام سال باقی مانده مدارس را با وسایل ورزشی تجهیز خواهیم کرد.

محمد طاهر فیضی، رئیس هیئت ورزش دانش آموزان در کردستان، نیز گفت: هیئت ورزشی دانش آموزان باهدف شناسایی دانش آموزان مستعد و ارتقای سطح ورزشی دانش آموزان ایجادشده است.

وی مطرح نمود: 36 رشته ورزشی تحت این هیئت هستند که برای رقابت در رشته های ورزشی مختلف تفاهم نامه منعقد می نمایند.

رئیس هیئت ورزش دانش آموزان در کردستان گفت: رقابت های ورزشی دانش آموزان سال گذشته در مرحله استانی در 16 رشته برگزار گردید که بیش از 2 هزار دانش آموز دختر و پسر شرکت کردند.

فیضی در سرانجام یادآور شد: بر اساس استعدادیابی در مسابقات کشوری سال گذشته 22 نفر دانش آموزان به اردویی تیم ملی انتخاب شده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 881

به "تمام مدارس موظف به آموزش آسیب شب چهارشنه سوری هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمام مدارس موظف به آموزش آسیب شب چهارشنه سوری هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید