تعطیلی ادارات در هفته آینده؛ فعالیت دستگاه ها فقط در صورت ضرورت

به گزارش مجله آراد، انصاری گفت:هفته آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز افرادی که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده شود.

تعطیلی ادارات در هفته آینده؛ فعالیت دستگاه ها فقط در صورت ضرورت

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، انصاری رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در برنامه گفت و گوی ویژه خبری امشب 6 آذرماه با اشاره به اینکه هفته بعد همه ادارات تعطیل هستند گفت: این مسئله تصمیمی است که در جلسه دیروز دولت رئیس جمهور ابلاغ کردند لذا از همه همکارانم در دولت و دستگاه های اجرایی می خواهم تا این دستور رئیس جمهور را به صورت جدی عمل کنند.

او با اشاره به اینکه از مردم درخواست می کنم تا یک یا دو هفته کارشان را به عقب بیندازند ادامه داد: ادارات به موقع خدمات لازم را به مردم ارائه خواهند کرد، به خاطر کمک به قطع زنجیره شیوع کرونا بهتر است، مردم از مراجعه به ادارات خودداری کنند.

انصاری شرح داد: بخشی از شهرداری صدور پروانه ساختمانی و نظارت بر ساختمان را برعهده دارد لذا این بخش می تواند کلا تعطیل گردد، اما آن بخشی که مربوط به خدمات شهری و ارائه خدمات به مردم است باید برای حفظ بهداشت عمومی به کار خود ادامه دهد. شرایط هر دستگاه متفاوت است مثلا در شرکت گاز حتماً باید بخش سوانح دایر باشد و قسمت اداری نیازی نیست که کارکنان در محل کار حضور داشته باشند بنابراین تشخیص این موضوع با بالاترین مقام دستگاه است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اظهار کرد: هفته آینده همه ادارات تعطیل هستند به جز عده ای که حضورشان با تشخیص بالاترین مقام دستگاه ضروری تشخیص داده گردد.

او با بیان اینکه روال بر این است هر هفته دوشنبه وزارت بهداشت و درمان متناسب با نسبت مبتلایان به صد هزار نفر شرایط هر شهر را مشخص می کند گفت: شنبه برای ادامه محدودیت ها تصمیم گیری می گردد.

انصاری با اشاره به اینکه سازمان ها برای دورکاری نباید فرقی بین نیرو های رسمی و شرکتی بگذارند اظهار کرد: بنابر این است تا تردد در سطح شهر کم و ادارات از نظر حضور نیروی انسانی سبک شوند.

او با اشاره به اینکه تمام کسانی که زیرساخت های لازم در ادارات برای آن ها مستقر شده، می توانند کار خود را از راه دور انجام دهند گفت: شرایط پیچیده شده است و آمار مبتلایان و فوتی ها بالا رفته است لذا برای اینکه زنجیره گسترش ویروس را قطع کنیم این تصمیم را گرفتیم تا صرف نظر از کسانی که می توانند کارشان را از راه دور انجام دهند، خدمات ضروری را جدا کنیم و سایر بخش هایی که ضروری نیستند ارائه خدمات را به عقب بیندازند.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور اعلام کرد: دستگاه هایی که خدمات ضروری دارند، نمی گردد خدمت را به مردم تعطیل کنند و دستگاه هایی که ماموریت های اساسی مانند استانداری و فرمانداری دارند بنابراین بود تا در شرایط قرمز تا یک سوم کارکنان در ادارات حضور داشته باشد و مدیران می توانستند کمتر از یک سوم کارکنان خود را سازماندهی کنند.

انصاری با اشاره به شاغلین دستگاه های دولتی گفت: کارکنان دستگاه های دولتی به صورت رسمی، پیمانی و قراردادی هستند و برخی از کارکنان آن ها در قالب قرارداد دستگاه با شرکت هستند که باید اقدام به کاهش نیروی خود در تمام عرصه ها کنند لذا تمامی دستگاه ها موظف هستند تا نیروی کار خود را کاهش دهند و فرقی بین کارکنان شاغل در ادارات با کارکنان شاغل طرف کار ادارات نیست.

او اعلام کرد: ما به دنبال این موضوع هستیم تا در سطح شهر تردد کاهش پیدا کند و ادارات به لحاظ نیروی انسانی باید سبک شوند و برای ما فرقی نمی کند که نیرو به صورت رسمی است یا پیمانی و یا قراردادی.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور شرح داد: متناسب با شرایط شهر ها محدودیت ها ادامه خواهد داشت تا از شرایط قرمز به شرایط سفید برسیم، وقتی شرایط به حالت سفید رسید می توان اعلام کرد که به شرایط عادی رسیدیم و فعالیت و کسب و کار های مردم به حالت عادی و روال معمول خود برمی گردد.

انصاری افزود: هفته آینده محدودیت های شدید علاوه بر مصوبات ستاد اعمال می گردد لذا شرایط در جلسه مسئولان کمیته تخصصی مطرح و در نهایت در ستاد تصمیم گیری می گردد.

اصناف همکاری خوبی در محدودیت های کرونایی داشته اند/ برخورد جدی با متخلفان

مجتبی صفایی سخنگو و نایب رئیس اتاق اصناف ایران در ادامه برنامه با اشاره به اینکه در بیشتر شهر های کشور بیشتر حوزه ها تعطیل هستند و اصناف همکاری لازم را داشتند گفت: آن دسته از کسانی که فعالیت دارند، نگذاشتند تا به عنوان آخرین حلقه از زنجیره ارزش و تامین کمبودی ایجاد گردد، در این مرحله اصناف در حد اعلا کمک کردند تا این خستگی و غبار خستگی از کادر سلامت کشور زدوده گردد.

او ادامه داد: گشت های مشترکی به همراه کننده دادستان های سراسر کشور داریم، هر واحد صنفی که مشمول گروه های قرمز است بایستی تعطیل باشد و لذا با متخلفین بدون تعارف برخورد می کنیم، الان در سراسر کشور این برخورد ها هم زمان با بضاعت بازرسان و نیرو های ما صورت می گیرد.

صفایی شرح داد: طبق شیوه نامه های الحاقی، شیرینی فروش ها و آجیل فروشان جزو گروه دو محسوب می شوند و تحت هیچ شرایطی نباید اقدام به بازگشایی واحد صنفی خود کنند، مردم می توانند با سامانه 124 و 190 وزارت بهداشت و صنعت موارد تخلف را اعلام کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1465

به "تعطیلی ادارات در هفته آینده؛ فعالیت دستگاه ها فقط در صورت ضرورت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی ادارات در هفته آینده؛ فعالیت دستگاه ها فقط در صورت ضرورت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید