(تصاویر) مردی که گربه های فراموش شده فوکوشیما را نجات داد

به گزارش مجله آراد، در طول 10 سالی که از فرار هزاران نفر از ساکنان فوکوشیمای ژاپن پس از فاجعه نیروگاه هسته ای می گذرد، مردی آنجا زندگی می نماید که انواع گربه ها را نجات داد و همچنان هم به مراقبت از آن ها ادامه می دهد.

(تصاویر) مردی که گربه های فراموش شده فوکوشیما را نجات داد

به گزارش خبرنگاران، ساکائه کاتو، که زندگی خود را وقف مراقبت از حیوانات خانگی ترک شده نموده است، در خانه خود از 41 گربه نگهداری می نماید و 23 گربه را در باغ خود و یک ملک خالی دیگر دفن نموده است.

وی از خانه خود در منطقه آلوده و تحت قرنطینه، به خبرگزاری رویترز گفت: می خواهم تا وقتی زنده هستم از همه آن ها مراقبت کنم. روزی که آن ها نباشند، من هم دیگر نمی خواهم زنده باشم، نه یک روز و نه حتی یک ساعت.

در این منطقه کوهستانی، کاتو یک زندگی ساده و روستایی دارد؛ از چشمه آب می آورد و مجبور است با ماشین تا توالت های عمومی برود. او در انبار ذخیره ای که آن را با اجاق گاز پارافین گرم می نماید، برای گربه های خود غذا می گذارد.

کاتو می گوید که او در هنگام یاری در عملیات تخریب خانه های متروک در منطقه، تعداد زیادی از این حیوانات خانگی مرده را پیدا نموده و تصمیم گرفته است حیوانات اهلی منطقه را نجات بدهد و از آن ها مراقبت کند. پس از فاجعه فوکوشیما، 160 هزار نفر خانه ها و حیوانات خانگی خود را رها کردند.

خانواده، دوستان و همسایه های او همگی پس از انتشار مواد رادیواکتیو نیروگاه هسته ای در منطقه، فرار کردند، اما کاتو تصمیم گرفت در این شهر تقریبا خالی بماند و از حیوانات خانگی ترک شده نگهداری کند. او می گوید که گربه ها به او قدرت دادند تا در سرزمینی که دوست دارد و متعلق به چندین نسل از خانواده اش بوده است، بماند.

به گفته کاتو، او حتی در این شرایط سخت هم ماهیانه حدود هفت هزار دلار صرف غذای این حیوانات می نماید. بخش عمده این غذا به حیواناتی وحشی می رسد که شب ها دور خانه اش جمع می شوند. او ماه گذشته به دلیل آزاد کردن یک گراز وحشی که دولت ژاپن به دام انداخته بود، دستگیر شد.

فاجعه فوکوشیما بعد از فاجعه چرنوبیل، بدترین حادثه هسته ای به شمار می آید. این حادثه که در اثر زلزله و سونامی در سال 2011 رخ داد، دولت را مجبور کرد تا به دلیل آلودگی هوا، تا شعاع 20 کیلومتری منطقه را تخلیه کند. فرایند آلودگی زدایی از منطقه آلوده شده از جمله در نزدیکی خانه کاتو، هنوز در جریان است، با این حال، ساکنان اجازه بازگشت به این منطقه را ندارند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 فروردین 1400 بروزرسانی: 27 فروردین 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1684

به "(تصاویر) مردی که گربه های فراموش شده فوکوشیما را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) مردی که گربه های فراموش شده فوکوشیما را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید