تحریم ها لغو می شود؟ ، تومار درخواست لغو تحریم های آمریکا علیه ایران از مرز هزار امضا گذشت

به گزارش مجله آراد، تومار درخواست از آمریکا برای لغو فوری تحریم ها که سد راه مقابله با بیماری کرونا در ایران شده است از مرز یک هزار امضا گذشت.

تحریم ها لغو می شود؟ ، تومار درخواست لغو تحریم های آمریکا علیه ایران از مرز هزار امضا گذشت

به گزارش مجله آراد به نقل از ایرنا، در این تومار الکترونیکی که توسط فردی به نام اچ ام بورگس روی تارنمای مجلس انگلیس ایجاد شده، امضاکنندگان تاکید کرده اند که لغو تحریم ها در این شرایط اقدامی انسانی به شمار می رود.

براساس آخرین آمار منتشر شده تا زمان مخابره این خبر هزار و 187 نفر تومار یاد شده را امضا کرد و آمار آن به سرعت رو به افزایش است.

طبق رویه های سیاسی، اگر شمار امضاهای یک تومار از 10 هزار نفر بیشتر شود دولت انگلیس بایستی به آن پاسخ گوید و اگر از 100 هزار نفر فراتر برود، درخواست مطرح شده در نشست مجلس عوام به بحث گذاشته خواهد شد.

حمید بعیدی نژاد با انتشار پیامی در توییتر در این رابطه نوشت: مجلس انگلیس با ثبت دادخواستی، از دولت آمریکا تقاضا کرده است که فوراً تحریم های خود علیه ایران را در دوره بیماری کرونا لغو کند.

وی افزود: اتباع و اقامت کنندگان بریتانیا می توانند این درخواست را امضا کنند.

وزارت تجارت آمریکا همزمان با گسترش شیوع کرونا در جهان و ایران 24 فرد حقیقی و حقوقی از جمله مقامات رسمی جمهوری اسلامی ایران را به بهانه آنچه همکاری در فعالیت هسته ای ایران و پاکستان خوانده است، در فهرست اشخاص تحریم شده قرار داد.

این وزارت خانه تاکید کرده است هرگونه تعامل با این افراد به مجوزهای اضافی تری نیاز دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس در مخالفت ضمنی با تحریم های آمریکا تاکید کرد که لندن به حمایت از تلاش های جهانی برای مبارزه با کرونا در ایران و سراسر جهان ادامه می دهد.

این سخنگو که طبق رویه های مرسوم سیاسی در انگلیس خواست نامش فاش نشود، روز پنجشنبه در پاسخ به سوال مکتوب خبرنگار ایرنا افزود: ما به حمایت از تلاش های جهانی برای مقابله با شیوع کوید19 هم در ایران و هم در سراسر جهان ادامه می دهیم.

نشریه گاردین نیز روز چهارشنبه (28 اسفند 1398) در گزارشی از تلاش پشت پرده دولت انگلیس برای کاهش تحریم های آمریکا علیه ایران در بحبوحه شیوع ویروس کرونا خبر داد.

این نشریه انگلیسی افزود، دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ادعا می کند که مواد دارویی از طریق سازوکار مالی سوئیس قابل دسترسی است اما مقام های دولت انگلیس نگران هستند که این فرایند به حدی پیچیده و مشروط باشد که در عمل ناکارآمد است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده تا به امروز 19 هزار و 644 نفر در ایران به کرونا مبتلا شده و یک هزار و 433 نفر جان خود را از دست داده اند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 994

به "تحریم ها لغو می شود؟ ، تومار درخواست لغو تحریم های آمریکا علیه ایران از مرز هزار امضا گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم ها لغو می شود؟ ، تومار درخواست لغو تحریم های آمریکا علیه ایران از مرز هزار امضا گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید