بورس تا سرانجام هفته متعادل می شود؟

به گزارش مجله آراد، به گزارش خبرنگاران، نمادهای کوچک بازار سرمایه در صف فروش قفل شدند و این درحالیست که برخی از نمادهای شاخص ساز روندی صعودی دارند و همین مساله شاخص کل را مثبت کرده است.

بورس تا سرانجام هفته متعادل می شود؟

بسیاری از کارشناسان عقیده دارند بورس در جریان معاملات هفته آخر اسفند به فرایند فرسایشی خود ادامه خواهد داد اما نمادهای بزرگ فرایندی مثبت خواهند داشت. صعود شاخص کل دلیل مثبت بودن بورس نیست و معیار متعادل شدن بازار سهام حجم و ارزش معاملات است.

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با خبرنگاران در رابطه با شاخص سازان گفت: نمادهای شاخص ساز در جریان معاملات امروز تقاضای زیادی پیدا کردند و این درحالیست که بیشتر نمادهای بورس فرایندی نزولی دارند.

این کارشناس در ادامه گفت: به دلیل شروع خرید صندوق های با درآمد ثابت، پول به نمادهای شاخص ساز تزریق می شود و این صندوق ها به این دلیل که شاخص سازان نقدشوندگی بالایی دارند به سمت خرید شاخص سازان می فرایند.

این کارشناس در رابطه با ادامه معاملات امسال گفت: به نظر می رسد ادامه معاملات بورس تا خاتمه هفته مشابه امروز است و توجه روی شاخص سازان زیاد است. اما رشد شاخص سازان به معنای متعادل شدن بورس نیست.

آخرین اخبار بورس را در صفحه بورس خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 22 فروردین 1400 بروزرسانی: 22 فروردین 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1672

به "بورس تا سرانجام هفته متعادل می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس تا سرانجام هفته متعادل می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید