تور برزیل: افزایش قربانیان فاجعه بارندگی در برزیل به 94 نفر

به گزارش مجله آراد، در پی بارش های سنگین و متعاقب آن وقوع سیلاب و رانش زمین در شهر تاریخی پتروپلیس استان ریودوژانیروی برزیل، دست کم 94 نفر جان خود را از دست دادند.

تور برزیل: افزایش قربانیان فاجعه بارندگی در برزیل به 94 نفر

با تور برزیل از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، بارش باران های سهمگین به خرابی های بسیار زیاد در شهر تاریخی پتروپلیس و منطقه ها کوهستانی اطراف در استان ریودوژانیرو برزیل منجر شد و دست کم مرگ 94 نفر را رقم زد.

روزنامه انگلیسی گاردین گزارش کرد که در پی بارش های شدید که موجب رانش ویرانگر گل و سیل در منطقه ای کوهستانی در استان ریودوژانیرو برزیل شد، دست کم 94 نفر جان خود را از دست دادند.

گزارش ها حاکی از آن است که شهر پتروپلیس، شهر امپراتوری که در قرن نوزدهم اقامتگاه تابستانی پادشاهان برزیل دقیقاً در جهت سیلاب روز سه شنبه نهاده شد. روبنز بامتمپو شهردار پتروپلیس بیان کرد که در حالیکه عملیات جستجو در میان آوارها ادامه دارد، احتمالاً آمار تلفات این سیلاب شدید رو به افزایش می رود. در جریان عملیات جستجو، 21 نفر زنده نجات پیدا کردند.

کلودیو کاسترو فرماندار استان ریودوژانیرو به خبرنگاران در پتروپلیس گفت: اوضاع تقریباً به جنگ است....خودروها از تیرهای برق آویزان شده اند، خودروهایی واژگون شده اند و گل و لای و آب فراوانی در شهر پراکنده است.

طبق گزارش گاردین، روز گذشته (چهارشنبه)، تعداد زیادی از غیرنظامیان به عملیات جستجو برای یافتن بازماندگان احتمالی این فاجعه پیوستند به امید آنکه بتوانند خانواده های خود را زیر گل و لای و آوار برجای مانده نجات دهند.

کلودیو کاسترو بیان کرد که در حال به کار گیری تمامی ماشین آلات سنگین استانی برای یاری به حفر منطقه مدفون شده هستند و به خبرنگاران گفت که سربازان نیز در کوشش در منطقه ای آسیب دیده هستند که در ژانویه 2011 شاهد کشته شدن حدود 900 نفر بر اثر بارندگی بود.

واحد آتش نشانی پتروپلیس اواخر روز سه شنبه به وقت محلی بیان کرد که این منطقه روز سه شنبه ظرف سه ساعت شاهد بارش 25.8 سانتی متری بود که از تمامی بارش های 30 روز گذشته بیشتر بوده است.

ویدئوهایی که در شبکه های اجتماعی منتشر شده است، ماشین ها و خانه ها را در حالی نشان می دهد که بر اثر رانش زمین در داخل زمین فرو رفته اند و آب در پتروپلیس و منطقه ها همجوار در حال چرخش است. شبکه تلویزیونی گلوبو نیز خانه هایی را نشان داد که در زیر گل و لای در منطقه های مدفون شده بودند و آتش نشان ها هنوز نتوانسته اند به این خانه ها دسترسی پیدا نمایند.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی گاردین، در روز چهارشنبه به علت انباشته شدن خودروها و کالاهای خانگی و مسدود شدن دسترسی به بخش های بالاتر شهر، چندین خیابان غیرقابل دسترس باقی ماندند.

یکی از آسیب دیدگان فاجعه بارش سهمگین که از طریق یک بالگرد نجات پیدا نموده بود، به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: شبیه به بهمن بود، یکباره فروریخت و من هرگز پیش از این چنین چیزی را مشاهده نکره بودم. تمامی همسایگان یکی از عزیزانشان را از دست دادند و دو، سه و چهار عضو یک خانواده و بچه هایشان از دست رفتند.

شهرداری پتروپلیس سه روز عزای عمومی بیان کرد. ژائیر بولسونارو رئیس جمهور برزیل که در سفر به روسیه به سر می برد، در صفحه توییتر خود نوشت که به وزرای خود دستور داده است که از آسیب دیدگان حمایت فوری نمایند و گفت: خداوند به خانواده قربانیان صبر عنایت فرماید.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که جنوب شرقی برزیل از ابتدای امسال با باران های شدید روبرو بوده است و بیش از 40 مورد مرگ در حوادث استان میناس گرایس در اوایل ژانویه و استان سائوپائولو در اواخر همان ماه ثبت شده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 فروردین 1401 بروزرسانی: 21 فروردین 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2130

به "تور برزیل: افزایش قربانیان فاجعه بارندگی در برزیل به 94 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور برزیل: افزایش قربانیان فاجعه بارندگی در برزیل به 94 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید