اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا ، مهم ترین اقدامات برای مهار کرونای اُمیکرون

به گزارش مجله آراد، فرمانده ستاد مقابله باکرونا در استان تهران، ضمن تشریح شرایط کرونا در مرکز، مهم ترین اقدامات برای مبارزه با سویه اُمیکرون کرونا را رعایت پروتکل های بهداشتی خواند و گفت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر گردد؛ اما همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و همچنان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.

اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا ، مهم ترین اقدامات برای مهار کرونای اُمیکرون

دکتر علیرضا زالی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه خوشبختانه تهران در شرایط مطلوبی به سر می برد، گفت: از نظر تعداد موارد ابتلای سرپایی و بستری و بخش های مراقبت ویژه در شرایط نسبتا خوبی هستیم و نسبت به هفته های گذشته شاخص های مربوطه کاهش یافته است. در طول 11 هفته گذشته این هفته و هفته ماقبل، پایین ترین اندازه مرگ و میر را در مرکز داشتیم.

وی اضافه نمود: خوشبختانه شهرهای ملارد، رباط کریم، بهارستان و پیشوا به شرایط آبی رسیدند و در مرکز شهر قرمز و نارنجی نداریم و عمده شهرهای استان زرد هستند.

او با تاکید بر شکننده بودن شرایط، توضیح داد: تعداد قلیلی از مردم در تهران هنوز واکسینه نشدند که پوشش جامع این بخش می تواند یاری کند که اندازه خطر کاسته گردد. همه نقاط خلاء و کور در واکسیناسیون، بالقوه خطرناک است و باید به این سمت حرکت کنیم که فراگیری واکسیناسیون را افزایش دهیم.

وی اضافه نمود: گستردگی واکسیناسیون علی رغم اینکه خطر مرگ و میر را کاهش می دهد، سبب اثربخشی بیشتر برنامه ها بوده و بر اندازه بستری نیز اثر مثبتی داشته و در نهایت سبب ابتر شدن چرخه ویروس در طبیعت می گردد. وقتی در یک جامعه بالاتر از 80 درصد واکسیناسیون موثر داشته باشیم، تدریجا از نظر همه گیری شناسی، چرخش ویروس هم که می تواند جهش نو ایجاد کند، متوقف می گردد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص سویه نو کرونا تحت عنوان اُمیکرون، بیان نمود: ما باید بتوانیم مراقبت های مورد لزوم را اعم از مبادی هوایی و دریایی به صورت کامل انجام دهیم. خوشبختانه با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدی برای این امر بخصوص درباره پروازهایی با مبداء کشورهای آفریقایی در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: اصولا ویروس کرونا مرز نمی شناسد و به سرعت می تواند فراگیر شده و توسعه یابد؛ اما خوشبختانه همه ویروس ها به رعایت شیوه نامه های بهداشتی پاسخ می دهند و کماکان زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم حضور در اماکن پر تجمع در مقاوم ترین سوش های ویروس هم موثر است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2044

به "اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا ، مهم ترین اقدامات برای مهار کرونای اُمیکرون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب شهرهای تهران در شرایط زرد کرونا ، مهم ترین اقدامات برای مهار کرونای اُمیکرون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید