ادعاهای جنجالی همکلاسی سابق مدیرعامل فیسبوک حقیقت دارد؟ ، از 50 درصد حسابهای کاربری جعلی تا سرقت ایده ساخت غول شبکه های اجتماعی به وسیله مارک زاکربرگ

به گزارش مجله آراد، صحبت های یکی از همکلاسی های سابق مارک زاکربرگ؛ مدیرعامل فیسبوک در خصوص شرایط گذشته و حال این شرکت با جنجال هایی فراوان رو به رو شده است. اما سخنگوی فیسبوک تمامی این ادعاها را کذب خوانده و این فرد را دروغگو خطاب نموده است.

ادعاهای جنجالی همکلاسی سابق مدیرعامل فیسبوک حقیقت دارد؟ ، از 50 درصد حسابهای کاربری جعلی تا سرقت ایده ساخت غول شبکه های اجتماعی به وسیله مارک زاکربرگ

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، آرون گرینسپن، یکی از همکلاسی های سابق مارک زاکربرگ طی هفته اخیر 2 ادعای بسیار جنجالی عنوان کرد؛ وی از یکسو مدعی شد که بیش از نیمی از حساب های فیسبوک جعلی هستند و از سوی دیگر ادعا کرد ه ایده اصلی طراحی فیسبوک متعلق به او بوده و زاکربرگ این ایده را سرقت نموده است.

وی که از همکلاسی های سابق زاکربرگ در دانشگاه هاروارد است و با ادعاهای خود به شدت مشهور شده در بیانیه ای 75 صفحه ای مطالبی متعدد علیه زاکربرگ نوشته است که 2 ادعای وی از بقیه بیشتر مورد توجه است. وی معتقد است؛حساب های جعلی بیش از نیمی از 2/2 میلیارد کاربر فیس بوک را تشکیل می دهند. اما این ادعا در تناقض با این بیانیه فیسبوک است که در سال 2017 اعلام نمود فقط 2 تا 3 درصد از حساب ها در این پلت فرم جعلی هستند.

در بخشی از این بیانیه می خوانیم: فیسبوک به عموم مردم دروغ می گوید. این دروغ ها درباره مقدار مسئله ای که با حساب های جعلی دارد نیز به شدت محسوس است. من معتقدم حداقل 50 درصد از حساب های فیسبوک جعلی هستند. شرکت فیسبوک معیارهای رسمی و 3 ماهه خود را متوقف نموده و نگران است که ارزیابی های خود را منتشر کند چرا که می داند کنترل محصولاتش را از دست داده است.

اما فیسبوک به شدت این یافته ها را انکار کرد. یک سخنگوی فیس بوک در این خصوص گفت: این به صراحت غلط است و گزارش های ماانه و سالانه ما کاملا مبتنی بر حقیقت است حتی اگر در خصوص حساب های جعلی باشد.

منبع: انتخاب
انتشار: 5 دی 1401 بروزرسانی: 5 دی 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2305

به "ادعاهای جنجالی همکلاسی سابق مدیرعامل فیسبوک حقیقت دارد؟ ، از 50 درصد حسابهای کاربری جعلی تا سرقت ایده ساخت غول شبکه های اجتماعی به وسیله مارک زاکربرگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعاهای جنجالی همکلاسی سابق مدیرعامل فیسبوک حقیقت دارد؟ ، از 50 درصد حسابهای کاربری جعلی تا سرقت ایده ساخت غول شبکه های اجتماعی به وسیله مارک زاکربرگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید