10 هزار فقره انشعاب آب در کردستان غیرمجاز است

به گزارش مجله آراد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان گفت: براساس آخرین برآورد اجرا شده، 10 هزار انشعاب آب غیرمجاز در شهرها و نقاط مختلف استان وجود دارد.

10 هزار فقره انشعاب آب در کردستان غیرمجاز است

از سفر با تور پاتایا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدحسین محمدی یکشنبه 24 آذر گفت: سال جاری یک هزار و 100 فقره انشعاب آب غیرمجاز در استان شناسایی و از این تعداد، 594 فقره آن به مجاز تبدیل شد.

وی افزود: با فرض خانگی بودن همه انشعاب های غیرمجاز و براساس متوسط مصرف ماهانه 20 مترمکعب، بیش از 200 هزار مترمکعب آب در ماه به صورت غیرمجاز مصرف می گردد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری کردستان با بیان اینکه مصرف آب از انشعاب غیرمجاز به لحاظ قانونی و شرعی جایز نیست، افزود: براساس برنامه ریزی های اجرا شده به تدریج انشعاب های غیرمجاز شناسایی شده نیز به مجاز تبدیل می گردد.

محمدی یادآور شد: این گونه انشعاب ها منجر به اختلال در خدمات رسانی منظم، آلودگی در شبکه توزیع آب، تضییع حقوق مشترکان، کاهش عمر مفید شبکه توزیع آبرسانی و همین طور به علت برداشت بی رویه، منجر به افت فشار آب در شبکه توزیع می گردد.

وی ظرفیت تأمین آب شرب سالانه در کردستان را حدود 150 میلیون مترمکعب گفت و گفت: تعداد پنج تصفیه خانه آب شهری و 15 آزمایشگاه آب در استان فعالیت دارد.

شرکت آبفای شهری کردستان دارای 374 هزار مشترک آب است و 100 درصد جمعیت شهری استان از خدمات این شرکت برخوردار هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 718

به "10 هزار فقره انشعاب آب در کردستان غیرمجاز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 هزار فقره انشعاب آب در کردستان غیرمجاز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید