گرمایش جهانی عامل افزایش ابتلا به سنگ کلیه است

به گزارش مجله آراد، در 20 سال اخیر ابتلا به سنگ کلیه به ویژه در زنان و نوجوانان افزایش یافته است.

پزشکان هشدار دادند افزایش دمای ناشی از بحران اقلیمی، خطر ابتلای افراد به سنگ کلیه را در دهه های آینده افزایش خواهد داد.

گرمایش جهانی عامل افزایش ابتلا به سنگ کلیه است

بیماری سنگ کلیه عارضه ای دردناک است و در اثر تشکیل رسوب های سفت مواد معدنی به وجود می آید که در ادرار غلیظ ایجاد و هنگام عبور از مجاری ادراری موجب درد می شوند.

بر اساس تحقیق نو بیمارستان بچه ها فیلادلفیا (سی اچ او پی)، افزایش فراوانی و شدت امواج گرما، احتمالا موجب افزایش شمار مبتلایان به بیماری سنگ کلیه و فشار بیشتر بر نظام های درمانی می شود.

این یافته ها که بر اساس داده های جمع آوری شده از کارولینای جنوبی به دست آمده است، روز پنجشنبه در نشریه دانشگاهی ساینتیفیک ریپورتز ( Scientific Reports) منتشر شد.

در 20 سال اخیر ابتلا به سنگ کلیه به ویژه در زنان و نوجوانان افزایش یافته است.

تحقیقات پیشین نشان داده است افزایش دمای هوا خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش می دهد. در ایالات متحده پس از روزهای گرم شمار بیماران مبتلا به این عارضه به شدت افزایش می یابد.

دکتر گرگوری ای. تاسیان، متخصص مجاری ادراری بچه ها و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: اغلب در مورد اثرات بد تغییر اقلیم بر سلامت انسان ها به ویژه بچه ها صحبتی نمی کنیم، اما گرمایش کره زمین بر سلامت انسان اثرات چشمگیری خواهد داشت.

ما پژوهشگران متخصص کودک وظیفه داریم در مورد فشاری که تغییر اقلیم بر سلامت انسان وارد می کند تحقیق کنیم، زیرا بچه ها امروز در آینده با این واقعیت زندگی خواهند کرد.

او اضافه کرد: باید با قطعیت روند کند یا تند شدن انتشار گازهای گلخانه ای و تغییر اقلیم انسان ساخت بر اثر خط مشی های آینده را معین کنیم و دقیقا بدانیم دمای روزانه هوا در آینده چقدر خواهد بود، اما تحلیل های ما نشان می دهد گرمایش زمین احتمالا باعث افزایش مبتلایان به بیماری سنگ کلیه و فشار مضاعف بر نظام های درمانی خواهد شد.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 20 شهریور 1401 بروزرسانی: 20 شهریور 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2258

به "گرمایش جهانی عامل افزایش ابتلا به سنگ کلیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرمایش جهانی عامل افزایش ابتلا به سنگ کلیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید