گردشگر زن هلندی از زیبایی های ایران می گوید

یک زن گردشگر هلندی که برای نخستین بار به ایران سفر نموده است، ایرانیان را مردمانی خونگرم، مهربان و مهمان نواز توصیف نموده و می گوید که ایران کشوری امن برای گردشگران با هر نژاد و ملیتی است.

گردشگر زن هلندی از زیبایی های ایران می گوید

ایرنا: آنیتاریکس (ANITA DIRIX) گردشگر هلندی که سفر خود را در ایران از کوه های الموت شروع نموده است و در برنامه سفرش کاشان، یزد، کرمان، اصفهان، شیراز و تهران را به مدت سه هفته دارد گفت: آنچه در من رغبت ایجاد کرد که به ایران سفر کنم شنیده ها در خصوص مردم و فرهنگ ایرانیان است

وی اضافه نمود: 20 سال قبل در هرات افغانستان مشغول به کار بودم و آنجا را دوست داشتم و می دانستم ایران نیز گزینه ای است که فرهنگ هایش به دلیل نزدیکی با هرات شبیه هم هست و می توانم درک خوبی از مردمانش داشته باشم.

وی در ادامه گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ایران با وجودی که گردشگران زیادی از هلند دارد اما هنوز برای مردم این کشور مشهور و شناخته شده نیست.

این گردشگر هلندی با اشاره به اینکه توانسته است که خودرویی را برای سفر در ایران اجاره کند گفت: در کتاب های گردشگری و اطلاعاتی که در خصوص ایران برای گردشگران موجود است، نوشته شده ممکن نیست بتوانید در ایران خودرو اجاره کنید و ایران مکانی برای اجاره خودرو ندارد و من خیلی شادم که توانستم خودرویی اجاره کنم.

آنیتا ریکس که اکنون در کرمان بسر می برد گفت: بیشترین مکان گردشگری که در استان کرمان مرا جذب خود کرد ارگ قدیم بم بوده و این اثر تاریخی همواره برای من یک جای گمشده در ذهنم بود و از دیدن آن بسیار شاد هستم و بسیار برایم جای شگرفی بود.

وی از اینکه نتوانسته است اطلاعات خیلی خوبی را از اغلب مکان های تاریخی کرمان کسب کند اظهار نگرانی کرد و گفت: در بیشتر مکان های تاریخی کرمان کسی نبود که خوب بتواند برای من در خصوص آنها شرح دهد و جای راهنمای مکان گردشگری بسیار خالی بود و تنها به شرحات سردر یا لوحی که در ابتدای مکان گردشگری زده شده بود بسنده می کردم .

ریکس گفت: بروشورهایی برای معرفی ارگ بم در اختیار من قرار دادند اما در مقایسه با شرحات فارسی بسیار اطلاعات اندکی بود و در کتاب گردشگری نیز بیش از چند پاراگراف نوشته نشده است که با این وجود تنها دیدن این مکان هم برای من بسیار جالب و دیدنی بود.

گردشگر هلندی با بیان اینکه صبح زود برای دیدن ارگ قدیم بم از کرمان راه افتاده است گفت: جاهایی مثل رستوران که بهنزدیک بود بسته بود و جایی برای استراحت و خوردن غذا وجود نداشت با اینکه اطراف آن بسیار جاها بود که می شد از آن ها بهترین استفاده را برای پذیرایی از مهمان داشت .

وی بیان داشت: بازار کرمان بسیار زیبا بود و آنچه بیش از حد انتظار و شنیده بودم تعداد افغانستانی ها و پاکستانی هایی بود که در بازار کرمان مشغول به کار بودند.

این مهمان هلندی حمام گنجعلیخان را فضای خیلی خوب و جالبی دانست که در آن شرحات خوبی هم داده شده بود و اضافه نمود: به دلیل محدودیت وقتی که داشتم می خواستم روز بعد ادامه بازدید را انجام دهم که به دلیل تعطیلی مناسبتی، موزه هم بسته بود و تعیین نیست دیگر چه زمانی به ایران برگردم که بتوانم این بازدید را کامل کنم و مثل من مطمئناً کسانی هم بوده اند که در روز تعطیل به کرمان آمده و امکان دیدن این موزه یا مکان های دیگر گردشگری را به دلیل تعطیلی نداشته اند و این اتفاق خوبی نیست.

وی کلوت های شهداد را بسیار زیبا مطرح نمود و گفت: از یزد تا شهداد را با خودرو تنها رانندگی کردم و کویر شهداد را با همراهی راهنما رفتم که طلوع آفتاب زیبا را در کویر تجربه کردم که بسیار در ذهن من ماندنی شد.

ریکس در ادامه اضافه نمود: با اینکه جی پی اس داشتم اما گاهی با مشکل روبرو می شدم و نمی توانستم مسیرم را پیدا کنم و در تاریکی نیز به دلیل نبود روشنایی مناسب در جاده و تاریکی مطلق خصوصاً پیدا کردن دور برگردان برایم بسیار سخت بود که فکر می کنم موضوع مهمی است که باید برای آن کاری انجام گردد.

ریکس در خاتمه گفت: دوست دارم باز هم ایران را در برنامه سفرهایم قرار دهم.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 28 آذر 1398 شناسه مطلب: 612

به "گردشگر زن هلندی از زیبایی های ایران می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردشگر زن هلندی از زیبایی های ایران می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید