کلید پژوهشگاه میراث به یک استان فارسی رسید

به گزارش مجله آراد، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس با حکم علی اصغر مونسان، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شد.

کلید پژوهشگاه میراث به یک استان فارسی رسید

ایسنا: مصیب امیری که از سال 1392 مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس را به عهده داشت و پیش از آن، در معاونت حفاظت فنی این سازمان مشغول به کار بود، اینک با حکم وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری شده است.

پیش از امیری، این مسؤولیت به عهده بهروز عمرانی بود که امروز (چهارشنبه، اول اردیبهشت ماه 1400) تودیع شد. در این مراسم که محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی نیز حضور داشت، گفته شد عمرانی از امروز بازنشسته شده است.

علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ هم گفت: آقای عمرانی با صحت، سلامت و صداقت به افتخار بازنشستگی نائل آمده که در حقیقت عاقبت بخیری برای او بعد از 30 سال تلاش است.

او اظهار کرد: در دولت دوازدهم در سخت ترین شرایط اقتصادی قرار داشتیم. در این دوران بیشترین بودجه دولت معطوف به معیشت مردم بود و حوزه فرهنگ تقریبا غریب واقع شده بود، با این حال اقدامات خوبی در این وزارتخانه و در پژوهشگاه انجام شد. زمانی که آقای بهشتی ـ رییس اسبق پژوهشگاه ـ قرار بود بازنشسته شود، افراد مختلفی برای تصدی ریاست پژوهشگاه معرفی شدند اما تأکید من از ابتدا بر این بود که از بدنه وزارتخانه فردی را به عنوان رییس پژوهشگاه انتخاب کنیم که در نهایت آقای عمرانی به عنوان رییس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری انتخاب شد که خوشبختانه انتخاب خوبی بود. عمرانی فردی بادانش، علاقه مند و پرتحرک است که صداقت در کار دارد و در دوران مسؤولیت خود در پژوهشگاه کارهای مهمی را انجام داده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: اکنون برای انتخاب رییس جدید پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری دوباره نگاه و تمرکز ما به ظرفیت های درون وزارتخانه است و آقای امیری را که سال ها در استان فارس که یکی از استان های مهم درحوزه میراث فرهنگی و گردشگری است، به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت داشته، به عنوان رییس جدید این پژوهشگاه انتخاب کرده ایم.

مونسان بعد به انتظاراتش اشاره کرد و گفت: انتظارم این است که پژوهش های کاربردی بخش مهمی از پژوهش های این پژوهشگاه باشد. ضمن این که این مجموعه به عنوان بازوی علمی و تولید دانش می تواند به وزارتخانه کمک کند. انتظار دارم پژوهشگاه به ما راه نشان بدهد و طرح و برنامه ارائه کند. در کنار این مشکل یابی یکی دیگر از موضوعاتی است که این مجموعه باید به آن توجه داشته باشد، چرا که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری را مرکز فکر و تولید دانش وزارتخانه می دانم.

او افزود: ارتقای هیأت علمی، تکمیل اطلس باستان شناسی، تهیه کتاب معرفی آثار ثبت جهانی و ثبت ملی، استفاده از ظرفیت های علمی کشور و توجه به نیروی انسانی از مهم ترین موضوعاتی است که پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری باید به آن توجه داشته باشد.

بهروز عمرانی ـ رییس پیشین پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ـ نیز گفت: در دوران مسؤولیتم در پژوهشگاه سعی کردم اقدامات مهمی را انجام بدهم که از جمله آن ها رشد 40 درصدی درآمدزایی در سال 99 و ارتقای هیأت علمی پژوهشگاه است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1748

به "کلید پژوهشگاه میراث به یک استان فارسی رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلید پژوهشگاه میراث به یک استان فارسی رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید