تورهای چین: چین: آمریکا تعامل خود با دنیا را تغییر دهد

به گزارش مجله آراد، خبرگزاری خبرنگاران- وزارت امور خارجه چین با انتشار گزارشی در وبسایت خود نوشت: امید است آمریکا با اصلاح و بهبود نظام خود تعامل خود را با کشورهای دیگر دنیا تغییر دهد.

تورهای چین: چین: آمریکا تعامل خود با دنیا را تغییر دهد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از شبکه تلویزیونی سی سی تی وی چین، وزارت امور خارجه چین روز یکشنبه گزارشی را در وبسایت این وزارتخانه با عنوان شرایط دموکراسی در آمریکا منتشر کرد.

این گزارش با استناد به واقعیت ها و نظرات کارشناسان کوشش می نماید نواقص دموکراسی آمریکا و سوء استفاده از آن و نیز ضرر های ناشی از صادر کردن چنین دموکراسی را نشان دهد. این گزارش در ادامه می افزاید امید می رود آمریکا ضمن اصلاح و بهبود نظام خود شیوع تعامل خود با کشور های دیگر دنیا را تغییر دهد.

این گزارش علاوه بر مقدمه و نتیجه گیری، دارای دو بخش دیگر است به اسامی دموکراسی چیست؟ و انحراف و سه بیماری دموکراسی در آمریکا.

در این گزارش آمده است دموکراسی یک ارزش مشترک میان همه بشریت است. دموکراسی حقی است برای همه ملت ها نه امتیازی انحصاری که مختص تعداد معدودی باشد. دموکراسی شکل های مختلفی دارد و هیچ الگویی که در آن یک نمونه از دموکراسی برای همه کشور ها تناسب داشته باشد وجود ندارد.

این گزارش تاکید می نماید که سنجش همه نظام های سیاسی دنیا با یک معیار واحد و یا ارزیابی تمدن های سیاسی مختلف از یک دیدگاه صرف، امری کاملا غیردموکراتیک است.

نظام سیاسی یک کشور باید به شکلی مستقل به وسیله مردم آن کشور انتخاب گردد. از دیدگاه تاریخی، توسعه دموکراسی در آمریکا گامی رو به جلو بود. نظام حزب های سیاسی، نظام مبتنی بر نمایندگی، حق رای افراد و نیز تفکیک قوا باعث از میان رفتن و اصلاح نظام اوتوکراسی فئودالی در اروپا شد.

این گزارش می افزاید در طول سال ها دموکراسی در آمریکا دچار انحراف و انحطاط شده و از اساس دموکراسی و طرح اولیه خود منحرف شده است.

این گزارش از سه جنبه به آنالیز انحراف و بیماری های دموکراسی در آمریکا پرداخته است: نظام پر از مسائل ریشه ای، رویکرد های بی نظم دموکراسی و تبعات فاجعه بار صادرات دموکراسی از نوع آمریکایی.

در این گزارش آمده است آمریکا باید به جای تاکید زیاد روی جنبه های فرمال و رویه ای دموکراسی، روی جنبه های ماهوی آن متمرکز شده و جدا در جهت تامین حقوق دموکراتیک مردم خود حرکت کند.

این گزارش می افزاید آمریکا به جای دست زدن به اقدامات براندازانه و تهاجم به کشور های دیگر به بهانه تقویت دموکراسی و تحمیل دموکراسی مورد نظر خود به بقیه و استفاده از ارزش های خود برای تقسیم کردن دنیا به اردوگاه های مختلف، مسئولیت بین المللی بیشتری را عهده دار شده و کالا های بیشتری را در اختیار دنیایان قرار دهد.

جامعه بین الملل با چالش های جدی در سطح دنیای روبرو است از پاندمی کرونا گرفته تا بحران تغییرات اقلیمی و به همین دلیل همه کشور های دنیا باید ضمن غلبه اختلافات سیستمی خود در پی چندجانبه گرایی واقعی باشند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2050

به "تورهای چین: چین: آمریکا تعامل خود با دنیا را تغییر دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: چین: آمریکا تعامل خود با دنیا را تغییر دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید