مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای انتها همه گیری

به گزارش مجله آراد، بیل گیتس، میلیاردر و از بنیان گذاران مایکروسافت طی یک مصاحبه گفت که فرمول های واکسن را نباید در اختیار کشورهای در حال توسعه گذاشت.

مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای انتها همه گیری

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از بیزنس اینسایدر، بیل گیتس، میلیاردر و از بنیان گذاران مایکروسافت در مصاحبه با اسکای نیوز گفت: فرمول های واکسن را نباید در اختیار کشورهای فقیر گذاشت.

سخنان وی در مصاحبه با این رسانه با انتقادهای شدیدی روبرو شده است.

اسکای نیوز در مصاحبه با گیتس از وی پرسید آیا بهتر و مفیدتر نیست که حق مالکیت معنوی دستور ساخت واکسن از بین برود و این فرمول ها در اختیار دنیا قرار گیرد؟

بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین مردان و نیکوکاران دنیا، روز یکشنبه پس از استدلال در خصوص لغو حمایت از حق ثبت اختراع در زمینه فناوری واکسن کووید 19 و به اشتراک گذاشتن دستور العمل ها با دنیا برای کنترل همه گیری، هدف انتقاد کاربران نهاده شد.

اسکای نیوز در مصاحبه با گیتس از وی پرسید آیا بهتر و مفیدتر نیست که حق مالکیت معنوی دستور ساخت واکسن از بین برود و این فرمول ها در اختیار دنیا قرار گیرد؟ و وی سریعا پاسخ داد نه.

گیتس که ثروت بزرگ وی به عنوان بنیانگذار مایکروسافت عمدتا به قوانین مالکیت معنوی متکی است شرح داد: کارخانه های زیادی در دنیا برای فراوری واکسن وجود دارد ضمن اینکه مساله ایمنی واکسن برای مردم بسیار مهم است و بنابراین انتقال کاری که هرگز انجام نشده بود - انتقال واکسن، مثلاً از کارخانه جانسون و جانسون به کارخانه ای در هند - جدید است و این فرایند بخاطر یاری های اقتصادی و تخصصی ماست که اجرایی شد.

استفان بوریانی، روزنامه نگار گاردین که در گزارش ای اخیر خود نسبت به احتیاج فوری به معافیت از حق ثبت اختراع و به اشتراک گذاری فناوری واکسن تأکید کره بود، از دیدگاه منفی خود نسست به استدلال های عجیب گیتس نوشت.

در طول مصاحبه با اسکای نیوز گیتس یادآور شد: هیچ جای تعجبی وجود ندارد که ثروتمندترین ملت ها مانند ایالات متحده آمریکا، انگلیس و دیگر کشورها در اروپا ابتدا جمعیت خود را واکسینه نمایند؛ این فرایند منطقی است چون اوضاع همه گیری در همه کشورها بد است، اما در طی سه یا چهار ماه، واکسن به همه کشورهایی که اپیدمی بسیار شدید دارند، اعطا می گردد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1745

به "مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای انتها همه گیری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت بیل گیتس با دسترسی کشورهای فقیر به فرمول واکسن برای انتها همه گیری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید