لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی

به گزارش مجله آراد، شهردار تهران با تأکید بر توسعه حمل و نقل عمومی مرکز، از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی بازدید نموده و در جریان امور نهاده شد.

لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زاکانی در نخستین برنامه های بازدید خود از مجموعه های شهرداری تهران، اولویت را به موضوع حمل و نقل عمومی داد و از دو مجموعه اتوبوسرانی و تاکسیرانی تهران بازدید کرد.

در اولین بازدید که از شرکت اتوبوسرانی شهر تهران بود سید مجتبی شفیعی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و محمود تبرطرف، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گزارش هایی از شرایط فعلی ناوگان اتوبوسرانی به زاکانی ارائه دادند و گفته های خود را در قالب پیشنهادات در حوزه نوسازی، تعمیرات و توسعه ناوگان اتوبوسرانی و بعلاوه حل مسائل رانندگان بخش خصوصی و عمومی به انتها رساندند.

شهردار تهران به همین دلیل دستور تزریق منابع اقتصادی نقدی به منظور تحویل 90 دستگاه اتوبوس از 175 دستگاه را صادر کرد که به این ترتیب 90 دستگاه اتوبوس تا انتها مهرماه سال جاری تحویل شهرداری شده و بعلاوه 85 دستگاه اتوبوس دیگر حداکثر تا دو ماه آینده وارد ناوگان اتوبوسرانی خواهد شد.

یکی دیگر از دستورات مهم شهردار تهران موضوع اورهال (تعمیرات اساسی) و فعال سازی ناوگان فرسوده در بخش خصوصی و ملکی بود.

بعلاوه زاکانی در این جلسه دستور داد تا به صورت ضربتی و به وسیله تأمین منابع اقتصادی، 500 دستگاه اتوبوس گازسوزی که به دلیل مسائل مخازن گاز فعالیت شان متوقف شده حداکثر تا انتها سال جاری وارد ناوگان اتوبوسرانی شوند.

شهردار تهران این وعده را داد که با انتها محدودیت های کرونایی و برگشت زندگی به شرایط عادی، تعداد اتوبوس های ناوگان از 2100 دستگاه به 3500 دستگاه اتوبوس افزایش یابد و شهروندان نگرانی بابت کمبود اتوبوس نداشته باشند.

او در این جلسه به ارتقاء کیفیت خدمات ناوگان یعنی کیفیت اتوبوس ها، زمان بندی، خدمات الکترونیکی و … اشاره نموده و در مورد ارائه بسته خدمات حمایتی و رفاهی کارکنان و رانندگان شرکت واحد و بخش خصوصی که از سوی معاونت حمل و نقل پیشنهاد شده بود، دستوراتی داد.

زاکانی در ادامه با پیشنهاد شارژ مبلغی به حساب رانندگان اتوبوسرانی که سختی های بسیاری را در شرایط کرونایی متحمل شدند، موافقت کرد تا بنابر این دستور این مبلغ در ماه جاری به حساب رانندگان بخش عمومی و خصوصی واریز گردد.

شهردار تهران بعلاوه از سازمان تاکسیرانی شهر تهران هم بازدید کرد. محمد روشنی در ابتدا گزارشی از عملکرد ناوگان تاکسیرانی و مسائل متعدد رانندگان تاکسیرانی به شهردار تهران ارائه داد.

زاکانی در این جلسه که با حضور مدیران تاکسیرانی برگزار شده بود بر ضرورت توجه به معیشت، سلامت و امنیت شغلی رانندگان تاکسی تأکید کرد و گفت شهرداری باید به سمتی حرکت کند که رانندگان مسائل اینچنینی نداشته باشند.

او بعلاوه به موضوع امنیت شغلی رانندگان و موضوعات مرتبط با بیمه و بازنشستگی آن ها اشاره نمود و بر برطرف مشکل بیمه 3000 راننده تاکسی تأکید کرد.

شهردار تهران در این جلسه به نوسازی 10 هزار تاکسی فرسوده که جزو برنامه های سال جاری شهرداری تهران است اشاره نمود و دستور پیگیری برای تزریق منابع اقتصادی لازم را صادر کرد.

زاکانی در ادامه به ارتقاء کیفیت ناوگان تاکسیرانی و استفاده از تاکسی های هیبریدی تأکید کرد و از رایزنی با نهادهایی برای استفاده از این ظرفیت اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1958

به "لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه به معیشت رانندگان اتوبوس و تاکسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید