غریب آبادی از ارسال نامه صالحی به مدیرکل آژانس اطلاع داد

به گزارش مجله آراد، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از ارسال نامه معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد.

غریب آبادی از ارسال نامه صالحی به مدیرکل آژانس اطلاع داد

به گزارش خبرنگاران، کاظم غریب آبادی، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین، از ارسال نامه علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان به مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اطلاع داد.

غریب آبادی اضافه کرد در این نامه که در واقع پاسخ به نامه هفته قبل آقای گروسی می باشد و بخش کوتاهی از آن در گزارش اخیر مدیرکل نیز آمده، به گفتگوی تلفنی دو طرف درخصوص سرنوشت تفاهم فنی مشترک که در سوم خردادماه منقضی گشت، اشاره شد و آمده است: همانگونه که گفتم، ایران این بار تصمیم گرفت تا تفاهم فنی مشترک را تمدید نکند، اما با هدف تمهید فرصت بیشتر برای ایجاد پیشرفت و به نتیجه رساندن گفتگوهای فنی ایران و آژانس، ثبت و نگهداری داده ها را برای یک ماه دیگر ادامه دهد.

نماینده دائم کشورمان همچنین گفت که این نامه به تعاملات موجود فی مابین ایران و آژانس در حوزه پادمان نیز پرداخته و در آن آمده است: ایران تا به امروز حداکثر کوشش خود را در همکاری با آژانس به شیوه ای محتوایی و با ارائه توضیحات و پاسخ های ضروری بعمل آورده است. ما از آمادگی آژانس برای تعامل فعالانه و متمرکز با ایران با هدف حل و فصل چند موضوع پادمانی، بدون تاخیر، استقبال می کنیم و بطور جدی انتظار داریم که این تعامل متقابل، بزودی منجر به نتیجه عملی در این زمینه گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1785

به "غریب آبادی از ارسال نامه صالحی به مدیرکل آژانس اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غریب آبادی از ارسال نامه صالحی به مدیرکل آژانس اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید