دلایل و علایم افت فشار در بچه ها

به گزارش مجله آراد، افت فشارنه تنها در بزرگ سالان دیده می شود بلکه در نوزادان و بچه ها هم به وقوع می پیوندد. افت فشار می تواند موجب سرگیجه و غش شود و علت های متفاوتی دارد که در سنین مختلف قابل تغییر است. کاهش فشار خون در بچه ها زمانی اتفاق می افتد که فشار خون قلب در حالت سیستولیک به زیر 90 میلی متر جیوه و در دیاستولیک به زیر 60 میلی متر جیوه می رسد.

دلایل و علایم افت فشار در بچه ها

فشار خون متغیر بچه ها

فشار خون بچه ها با توجه به شرایطی مانند سن و جنسیت تغییر می کند و دلایل متعددی برای آن برشمرده می شود . بعضی از دلایل افت فشار در بچه ها و نوزادان شامل عفونت، خون ریزی و از دست دادن مایعات است. افت فشارخون بچه ها مانع از خون رسانی کافی به اندام کودک می شود و در نتیجه ارگان های بدن وظایف شان را به خوبی انجام نمی دهند.

دلایل افت فشارخون در بچه ها

خشکی و کم آبی بدن

خشکی و کم آبی موجب افت فشار در نوزادان و بچه ها می شود. بیماری های مختلف مانند اسهال و استفراغ یا قرار دریافت در شرایط جوی نامناسب نیز باعث کم آبی بدن کودک می شود.

عفونت

بدن بچه ها در مواجهه با بیماری های مختلف بسیار آسیب پذیر است . بیماری های مختلفی که نوزادان و بچه ها به آن مبتلا می شوند گاهی عفونت در بدن ایجاد می کنند وعفونت می تواند باعث کاهش فشار خون در بچه ها شود.

کمبود آهن

تغذیه نامناسب در سنین پایین باعث کمبود املاح مورد نیاز برای رشد بچه ها می شود. کمبود آهن و کم خونی یکی از مشکلاتی است که در دراز مدت باعث افت فشار در نوزادان و بچه ها می شود.

جراحت

جراحت و آسیب می تواند باعث از دست رفتن خون بدن شود. با از دست رفتن خون افت فشارخون قابل توجهی را می توانیم ببینیم.

علایم افت فشار خون

- ضعف

- خواب آلودگی

- یخ کردن بدن

- بی اشتهایی

- سر گیجه

- تار دیدن

- استفراغ

- تشنگی مکرر و پشت سر هم

منبع: همگردی
انتشار: 11 اسفند 1399 بروزرسانی: 11 اسفند 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1588

به "دلایل و علایم افت فشار در بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل و علایم افت فشار در بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید