دعوت ایتالیا از ناوگروه های ارتش ایران برای پهلوگیری در این کشور

به گزارش مجله آراد به نقل از روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، یک هیئت 5 نفره به ریاست دریادار روبرتو کیاماچلا جانشین معاون عملیات و رئیس اداره روابط بین الملل ارتش ایتالیا به منظور توسعه روابط فی ما بین امروز در ستاد نیروی دریایی راهبردی ارتش با دریادار سیاری دیدار کردند.

دعوت ایتالیا از ناوگروه های ارتش ایران برای پهلوگیری در این کشور

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

سرپرست هیئت نظامی کشور ایتالیا ضمن دعوت از ناوگروه های ایرانی برای حضور در کشور ایتالیا گفت: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای کشور ایتالیا در بنادر جنوبی و تحت حوزه ماموریتی نیروی دریایی ارتش ایران خواهیم بود.

امیر دریادار سیاری نیز با اشاره به اهمیت صندلی ژئوپلیتیکی کشور ایتالیا در دریای مدیترانه گفت: کشور ایتالیا در دریای مدیترانه حدود 8000 کیلومتر مرز دریایی دارد و دریای مدیترانه با توجه به متصل کردن دو تنگه بسیار مهم سوئز و جبل الطارق به یکدیگر از اهمیت سوق الجیشی بسیار بالایی برخوردار است.

وی با تاکید بر همکاری و تعامل در حوزه دریا با تکیه بر پیغام صلح دوستی گفت: دریا ملت ها را به هم نزدیک می نماید و از آنجا که دریای مدیترانه محل عبور کشتی های تجاری و نفتکش بسیاری است، این مسئله اهمیت بیشتری پیدا می نماید.

سرپرست هیئت ایتالیایی نیز در این دیدار ضمن تشکر از ابراز همدردی مسئولان جمهوری اسلامی ایران در راستای ضایعه طبیعی زلزله ایتالیا گفت: قطعا نتیجه این گفت و گوها و دیدار ها، توسعه تعامل و همکاری در حوزه های مختلف نظامی بین دو کشور ایران و ایتالیا خواهد بود.

وی ضمن دعوت از ناوگروه های ایرانی برای حضور در کشور ایتالیا اضافه کرد: در آینده شاهد پهلوگیری ناوهای کشور ایتالیا در بنادر جنوبی و تحت حوزه ماموریتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران خواهیم بود.

لازم به ذکر است بازدید از دانشگاه علوم دریایی حضرت امام خمینی (ره) نوشهر و نمایشگاه های دریایی کشورمان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای این هیئت ایتالیایی در کشورمان است.

بر اساس این گزارش در این هیئت ایتالیایی سرهنگ دوم میچله موکارو رئیس بخش دوجانبه در مناطق آسیا و آمریکا ،سرهنگ دوم سالواتوره رئیس بخش همکاری های نظامی و فنی اداره روابط بین الملل، سرهنگ دوم جیسونی رئیس میز ایران در معاونت عملیات ارتش ایتالیا،سرهنگ دوم سمرارو از معاونت اطلاعات ارتش حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 494

به "دعوت ایتالیا از ناوگروه های ارتش ایران برای پهلوگیری در این کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت ایتالیا از ناوگروه های ارتش ایران برای پهلوگیری در این کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید