اجساد کسانی که به مریخ سفر می نمایند چه می گردد؟

به گزارش مجله آراد، از سفر اولین انسان به فضا با موشک یعنی 60 سال قبل، حدود 21 نفر در این راه جان خود را از دست داده اند.

اجساد کسانی که به مریخ سفر می نمایند چه می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، هنگامی که یکی از اعضای خدمه جان خود را از دست بدهد ماه ها و یا سال ها طول خواهد کشید تا جسم آن به زمین منتقل گردد و این موضوع باعث ایجاد یک سوال می گردد: چه اتفاقی برای جسم فردی می افتد که در فضا جان خود را از دست داده است؟

متخصصان چندین راه برای دفع جسد ها پیشنهاد نموده اند از جمله پرتاب به فضا و یا دفن کردن در مریخ، اما ابتدا برای جلوگیری از ایجاد آلودگی سطح باید سوزانده شوند.

چه بلایی بر سر فضانوردانی که در مریخ جانشان را از دست دادند آمده؟

ما در حال ورود به عصر فضایی شگفت انگیزی هستیم که بسیاری امیدوارند به اولین سفر به مریخ منجر گردد، اما ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس می گوید: اگر می خواهید به مریخ بروید باید برای مردن هم آماده باشید.

ناسا دستورالعملی برای افرادی که در فضا جان خود را از دست می دهند ارائه ننموده، اما محققان در سراسر دنیا در تلاشند تا بدن فرد از دست رفته را با احترام دفن نمایند.

اگر یکی از خدمه جان خود را از دست بدهد در حالی که در حال طی کردن سفر 170 میلیون مایلی (273 میلیون کیلومتر) به سمت مریخ است، می توان بدن او را درون یک سردخانه قرار داد و یا منجمد کرد تا زمانی که فضاپیما به سطح این سیاره برسد.

نحوه منجمد کردن در فضا با زمین فرق دارد کافی است بدن در خارج از کپسول فضایی قرار گیرد تا در فضا یخ بزند. اما اگر خدمه نخواهند این کار را انجام دهند می توانند جسد فرد را در فضا رها نمایند.

کاترین کانلی (Catherine Conley) در دفتر حفاظت از سیارات ناسا به Popular Science گفت: در حال حاضر هیچ دستورالعملی در این مرکز و یا در ناسا و در سطح دنیای برای این موضوع وجود ندارد که بیانگر رها کردن بدن فرد فوت شده در فضا باشد.

نگهداری از جسد در خارج از کپسول فضایی

رها کردن بدن فرد فوت شده به نظر آسان ترین راه می رسد، اما بدن رهاشده فرد در جهت فضاپیما و در مکانی که رها شده خواهد ماند؛ و اگر تعداد زیادی از ماموریت ها این روش را انتخاب نمایند موشک های آینده که به سمت مریخ می فرایند در دریایی از اجساد پرواز خواهند کرد.

هنگامی که فضانوردان به فضا می رسند با چالش های جدیدی برای بقا روبه رو خواهند شد که یکی از آن ها مورد اشعه قرار گرفتن است. داده های قبلی نشان می دهد که سیاره سرخ 700 برابر بیشتر از زمین مورد تابش اشعه قرار می گیرد.

تابش اشعه می تواند باعث ایجاد تغییراتی در سیستم قلبی عروقی شده، به قلب آسیب بزند، سرخرگ ها را باریک و سخت کند و یا بعضی از سلول های درون رگ های خونی را از بین ببرد و منجر به بیماری قبلی عروقی و مرگ فرد گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 21 مرداد 1400 بروزرسانی: 21 مرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1880

به "اجساد کسانی که به مریخ سفر می نمایند چه می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجساد کسانی که به مریخ سفر می نمایند چه می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید