ابرماه سه شنبه مهمان آسمان می گردد

به گزارش مجله آراد، خسرو جعفری زاده در مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه روز سه شنبه هفتم اردیبهشت ماه کامل رخ می دهد، گفت: طلوع ماه کامل روز سه شنبه ساعت 20:15 دقیقه به وقت تهران خواهد بود.

ابرماه سه شنبه مهمان آسمان می گردد

وی در مورد رؤیت ماه صورتی گفت: شامگاه سه شنبه یک ابرماه خواهیم داشت که به آن ماه صورتی نیز می گویند.

وی در مورد ابرماه گفت: نزدیکترین فاصله ماه به زمین در روز سه شنبه 7 اردیبهشت در ساعت 19:58 دقیقه به میزان 357 هزار و 429 کیلومتر است و در این زمان قطر زاویه ای ماه 33.4 دقیقه قوسی است.

جعفری زاده گفت: ماه تنها 7 درصد عظیم تر و نور آن 16 درصد بیشتر است از این رو نمی توان انتظار رؤیت ماه بسیار عظیم و عجیبی را داشت.

وی با بیان اینکه اصطلاح ماه صورتی به هیچ عنوان بدان معنا نیست که ماه به رنگ صورتی دیده گردد، تاکید نمود: این عنوان برای ماه برگرفته از گل های به رنگ صورتی در آمریکایی است که در ماه آپریل رشد می نمایند، است.

کارشناس نجوم اضافه نمود: طلوع این ابرماه خیلی جذاب است و با چشم قابل رؤیت است؛ جالب اینجاست که ماه مانند همواره طلوع می نماید و درصد خیلی کمی عظیم تر دیده می گردد و این عظیمی تنها توسط ابزارهای رصدی و عکاسی قابل تشخیص است.

وی گفت: با توجه به اخبار منتشر شده درباره ابرماه و شایعات بسیار در فضای مجازی، افراد با دیدن ماه فکر می نمایند این قمر زیبای زمین بسیار عظیم تر و بسیار پرنورتر خواهد بود در صورتیکه این گونه نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1772

به "ابرماه سه شنبه مهمان آسمان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابرماه سه شنبه مهمان آسمان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید