کفاشیان: بودجه مورد احتیاج ما به اندازه یک آپارتمان است، نتیجه دربی را می دانم اما نمی گویم!

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران: رئیس فدراسیون فوتبال گفت: پولی که تیم ملی احتیاج دارد در مقابل گردش های اقتصادی که در کشور انجام می گردد چیزی نیست و شاید به اندازه یک آپارتمان بزرگ در شمال شهر باشد.

کفاشیان: بودجه مورد احتیاج ما به اندازه یک آپارتمان است، نتیجه دربی را می دانم اما نمی گویم!

جهت دریافت خدمات طرح های آلاچیق چوبی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علی کفاشیان که صبح امروز میهمان برنامه ورزش و مردم بود گفت: بعد از یک سال و چند ماه که اداره فدراسیون را در اختیار داشتیم تیم ملی توانست به جام جهانی برود اما در سال گذشته کمترین یاری اقتصادی به فدراسیون شد و همین موضوع سبب شد بدهی های ما انباشته گردد. با این حال خدا یاری کرد و به جام جهانی رفتیم.

وی ادامه داد: کی روش برنامه هایش برای حضور در جام جهانی که شامل اردوهای خارجی و بازی های تدارکاتی مختلف می شد را به ما بیان کرد. البته برای یکی، دو اردوی اول کفگیرمان به ته دیگ خورده بود و از یک سو بودجه نداشتیم و از سوی دیگر بدهی های ما انباشته شده بود که این مشکل در جلسه با کی روش در میان گذاشتیم و به او بیان کردیم که اگر اردوی تیم ملی حائز اهمیت است برای برگزاری آن حرفی نداریم.

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام نمود: کی روش به ما پاسخ داد که در این مقطع با لغو اردو مخالف است و شاید این موضوع به خاتمه زودتر لیگ هم یاری کند. به هر حال تنها بحث اردوی اروپایی نبود و ما بحث بازی با تیم های خوب را هم داشتیم که هزینه های آن سنگین می شد و به همین دلیل اردو لغو شد و سبب شد از فدراسیون انتقاد نمایند.

کفاشیان درباره نشست با سرپرست وزارت ورزش گفت: صالحی امیری حمایت خود را از برنامه های تیم ملی بیان کرد و قول داد مسائل اقتصادی رفع گردد. البته مشکل اقتصادی کمترین دغدغه ماست و به هر حال همواره مشکل اقتصادی رفع می گردد. در واقع این مسئله 20 درصد نگرانی ما را تشکیل می داد.

وی اضافه کرد: مشکل اصلی ما خواسته های کی روش و باشگاه هاست که با یکدیگر در تناقض است و اختلافاتی که اکنون وجود دارد. جنگ اول به از صلح آخر است. کی روش تاکید می نماید که لیگ در فروردین ماه تمام گردد و تیم ملی بتواند برای جام جهانی آماده گردد. او به من گفته نمی خواهد 31 کشور دیگر شادمان باشند که ایران در گروه آنها قرار می گیرد بلکه امیدوار است تیم قدرتمندی را همانند ژاپن، کره جنوبی و استرالیا راهی جام جهانی کند.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: بحثی که ما داریم این است که بازیکنان باشگاهی بتوانند در مقطع مورد نظر کی روش در اختیار او قرار بگیرند. تیم ملی بعد از 8 سال به جام جهانی رفت و این فرصتی است که نباید آن را از دست بدهیم در حالی که لیگ قهرمانان آسیا هر سال برگزار می گردد. با این حال این مسابقات برای باشگاه ها هم حائز اهمیت است.

کفاشیان توضیح داد: برگزاری جام حذفی و لیگ دست خودمان است و می توانیم با کی روش به توافق برسیم و تنها بحث لیگ قهرمانان آسیا می ماند که باید آن را با باشگاه ها حل کنیم.

وی ادامه داد: صحبت هایی که از طرف AFC مطرح می گردد و بخشنامه فیفا این است که باشگاه ها می توانند تا 28 اردیبهشت بازیکنان خود را در اختیار داشته باشند اما نظر کی روش این است که این موضوع فایده ای ندارد و او بازیکنان تیم ملی را از فروردین ماه احتیاج دارد تا با انجام اردوهای مناسب و 6،7 بازی خوب تیم ملی به برزیل برود.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید نمود: تاج، بهروان و کاظمی باید کار کارشناسی انجام دهند و نتیجه در هیئت رئیسه سازمان لیگ آنالیز گردد و سپس به هیئت رئیسه فدراسیون بیاید تا تفاهم لازم در این زمینه انجام گردد و از سوی دیگر بهانه ای هم برای بد بازی کردن تیم ملی دست کی روش نباشد.

کفاشیان گفت: اکنون که به عنوان تیم نخست آسیا همانند ژاپن راهی جام جهانی شده ایم باید نهایت کوشش خود را انجام دهیم. بازیکنان ما مرد روزهای سخت هستند و ما هم باید بهترین امکانات را برای آنها فراهم کنیم. ضمن آنکه تنها چند باشگاه ما با مسئله تیم ملی درگیر هستند.

وی درباره اینکه کی روش گفته نمی خواهد سرنوشت ایویچ را داشته باشد اعلام نمود: من چنین صحبتی را از او نشنیده ام و این حرف را از قول او زده اند. بی تردید خود او می خواهد که تا جام جهانی حضور داشته باشد و خواسته ما نیز همین است. او 70، 80 درصد راه را رفته و نشستن روی نیمکت ایران در جام جهانی و پیروزیت با این تیم قطعا برای او و تیم ملی اعتبار ایجاد خواهد نمود.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: قطعا با کی روش تا خاتمه جام جهانی کار را ادامه خواهیم داد. او دیگر مانند یکی از اعضای فدراسیون فوتبال شده و تنها به دنبال این نیست که پول بگیرد و برود بلکه در کارهای مدیریتی نیز به ما یاری می نماید.

کفاشیان ادامه داد: حتی زمانی که کی روش احساس می نماید برنامه هایش با توجه به مسائل اقتصادی ما هزینه زا است توقعات خود را پایین می آورد. در ملاقات با سرپرست وزارت ورزش کی روش با قدرت گفت که می خواهم به جنگ آرژانتین، برزیل و پرتغال بروم. او گفت من به خاطر ایران می جنگم و خودم را ایرانی می دانم و اگر ایران پیروز گردد من سربلند هستم. کی روش همچنین گفت که به خاطر تیم ملی با فیفا و سرمربی کره جنگیده ام که این حرف های او کاملا درست است.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اختلاف نظر میان کی روش و تاج تاکید نمود: تاج یاری زیادی انجام می دهد. او خودش دوره ای مدیر تیم ملی بوده و تمام کوشش را برای هماهنگی باشگاه ها و تیم ملی انجام می دهد. تاج می توانست سر حرف خود بایستند و بگوید هر چه سازمان لیگ نظر بدهد همان است و شاید این بحث ها نیز پیش نمی آمد اما کوشش کرد تا از اختلافات کم کند. کی روش گاهی زود عصبانی می گردد اما این اختلافات از بین خواهد رفت. تاج با کی روش مسئله ای ندارد اما کی روش کمی ناراحت بود که بی تردید این مسئله رفع خواهد شد.

وی درباره همکاری باشگاه ها با تیم ملی گفت: به طور یقین سرمربیان تیم های باشگاه های علاقه دارند تیم ملی ما پیروز گردد و از رسانه ها هم می خواهم در آن مقطع توقعات خود را از باشگاه ها کاهش دهند. بعضی باشگاه ها نیز می گویند که همان فرصت 3 هفته ای اعلام شده از طرف فیفا کافی است و به همین دلیل ما نمی توانیم به باشگاه ها زور بگوییم اما به دنبال آن هستیم تا در جلسه با هیئت رئیسه سازمان لیگ و باشگاه ها به تفاهم برسیم و این مسائل را رفع کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره اینکه گفته می گردد میزان دوندگی بازیکنان تیم ملی با استاندار 12 کیلومتر فاصله دارد، توضیح داد: کی روش در این باره نکته ای را نگفته اما تصور می کنم اینکه سرمربی تیم ملی گاهی اوقات هنگام تماشای بازی های لیگ برتر زودتر از استادیوم می رود و یا چرت می زند نشان می دهد که از سطح فنی بازی های لیگ ناراضی است و معتقد است از این مسابقات لیگ ورزشکاران مورد نظر او بیرون نمی آیند.

وی گفت: کی روش می گوید اگر در اروپا بودم دیگر احتیاجی به بدنسازی بازیکنان نبود و تنها باید مسائل تکنیکی و تاکتیکی را با آنها حل می کردم اما اکنون احتیاج به کار بدنسازی نیز وجود دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره جذب حامیان اقتصادی برای فدراسیون و تیم ملی گفت: با 3،4 کمپانی که همه آنها داخلی هستند و البته یکی از آنها فعالیت داخلی و خارجی دارد مشغول مذاکره هستیم و در هفته آینده تصمیم گیری نهایی را درباره انتخاب یکی از آنها انجام می دهیم که با حضور این حامی اقتصادی یک سوم و یا یک چهارم هزینه های ما تامین می گردد.

کفاشیان درباره پیش بینی نتیجه دربی گفت: من نتیجه را می دانم و اگر بگویم مزه آن از بین می رود! خواسته مردم این است که بازی خوب و پویایی باشد و حتی اگر تیم خوب بازی کند و ببازد طرفدارانش ناراحت نخواهند شد.

وی درباره پیشنهاد بعضی افراد مانند هدایتی برای حمایت از تیم ملی اعلام نمود: در جهان کمپانی هایی مانند بنز در آلمان و یا یک کمپانی دیگر در ژاپن که مسئول آن عضو فدراسیون نیز است از تیم ملی کشور خود حمایت می نماید و تیم ملی ایران نیز احتیاج به یک حامی اقتصادی بزرگ مانند آنها دارد. پولی که تیم ملی احتیاج دارد در مقابل گردش های اقتصادی که در کشور انجام می گردد چیزی نیست و شاید به اندازه یک آپارتمان بزرگ در شمال شهر باشد.

رئیس فدراسیون فوتبال اعلام نمود: افرادی چون هدایتی یاری های زیادی به فوتبال ما کردند. او تا به امروز به باشگاه های مختلفی چون ملوان، استیل آذین و پرسپولیس یاری نموده اما مسائل ما با یاری های کوچک حل نمی گردد.

کفاشیان اضافه کرد: خوشبختانه وزارت ورزش حمایت لازم را در این زمینه انجام خواهد داد و صالحی امیری نیز گفت که رئیس جمهور ماموریت ویژه ای برای حمایت از تیم ملی به او داده و از او خواست که تمامی مسائل و احتیاجهای خود را درمیان بگذارد تا به وزارت ورزش انتقال دهم.

وی در خاتمه پیرامون نتایج ایران در جام جهانی گفت: در 3 بازی آخر تیم ملی همه تصور می کردند پیروز نشویم اما بهترین نتایج را گرفتیم و معتقدم در جام جهانی نیز نتایج بسیار خوبی خواهیم گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 814

به "کفاشیان: بودجه مورد احتیاج ما به اندازه یک آپارتمان است، نتیجه دربی را می دانم اما نمی گویم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کفاشیان: بودجه مورد احتیاج ما به اندازه یک آپارتمان است، نتیجه دربی را می دانم اما نمی گویم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید