چاپگر ایران ساخت نانویی سه محصول تازه به بازار عرضه می نماید

به گزارش مجله آراد، یک شرکت دانش بنیان ایرانی به منظور فراوری و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده است که با یاری جوهر های نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن جایگاه و حسگر و پنل خودرو ها فراوری کند.

چاپگر ایران ساخت نانویی سه محصول تازه به بازار عرضه می نماید

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران، شرکت دانش بنیان رویال توسعه پایدار به منظور فراوری و توسعه محصولات حوزه الکترونیک چاپی، چاپگری به بازار عرضه نموده است که با یاری جوهر های نانویی می تواند محصولاتی نظیر گرمکن جایگاه و حسگر و پنل خودرو ها فراوری کند.

در این فناوری با استفاده از نانوجوهر ها امکان ساخت افزاره های الکترونیک منعطف و مقرون به صرفه فراهم می گردد. در حال حاضر امکان چاپ انواع مدارات چاپی و انعطاف پذیر، RFID تگ ها، گرمکن های انعطاف پذیر، حسگر های انعطاف پذیر به همراه قابلیت تحقیق و توسعه روی سایر کاربرد های حوزه الکترونیک چاپی به وسیله این دستگاه، وجود دارد. با بومی سازی دانش ساخت این دستگاه، هم اکنون قابلیت ساخت و ارائه تجهیزات و ماشین آلات صنعتی به منظور فراوری انواع محصولات تجاری حوزه الکترونیک چاپی در کشور میسر شده است.

علی قره خانی مدیر تحقیق و توسعه شرکت رویال توسعه پایدار می گوید: ما چاپگری برای توسعه فناوری الکترونیک چاپی ارائه نموده ایم، یعنی با استفاده از این چاپگر می توان مدارات الکترونیکی را چاپ کرد.

وی درباره کاربرد این چاپگر می گوید: از جمله کاربرد های این چاپگر استفاده از آن در فراوری منسوجات است، با این فناوری می توان انواع مختلف گرمکن و حسگر را روی پارچه چاپ کرد و از آن پارچه در فراوری لباس استفاده کرد. در صنعت خودروسازی این چاپگر کاربرد دارد، در خودرو های امروزی در بخش پنل و گرمکن های جایگاه از این فناوری استفاده می گردد. آینده الکترونیک به سمت الکترونیک چاپی یا الکترونیک پوشیدنی می رود.

مدیر تحقیق و توسعه شرکت رویال توسعه پایدار درباره فضای الکترونیک چاپی در دنیا می گوید: حوزه الکترونیک چاپی در دنیا، حوزه ای نو قلمداد می گردد؛ بنابراین ما انتظار داریم بازار خوبی به واسطه محصولاتی که از این چاپگر بیرون می آید داشته باشیم.

این دستگاه الکترونیک چاپی برای فراوری محصولات الکترونیکی در حوزه های مختلف قابل استفاده است. هزینه پایین، سبک بودن، ضخامت کم، سازگاری با محیط زیست، انعطاف پذیری و پایداری از جمله مزایای این فناوری است.

با توجه به بازار 30 میلیارد دلاری محصولات حوزه الکترونیک چاپی و پیش بینی بازاری بالغ بر 75 میلیارد دلار تا سال 2027 در کنار عدم احتیاج به زیرساخت های پیچیده و توانمندی های موجود داخلی؛ محصولات حوزه الکترونیک چاپی می تواند از اهمیت به سزایی در رشد و توسعه صنعت نانو در کشور برخوردار باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1847

به "چاپگر ایران ساخت نانویی سه محصول تازه به بازار عرضه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چاپگر ایران ساخت نانویی سه محصول تازه به بازار عرضه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید