پدیدۀ نیم فصل اول لیگ برتر کیست؟

به گزارش مجله آراد، از بس فوتبال پر از پرخاش و تهمت زدن و نیش در جان هم فرو کردن شده که وقتی یک نفر این کارها را انجام نمی دهد خود به خود این استعداد را دارد که کاپ اخلاق و جوانمردی را تقدیمش کرد!

پدیدۀ نیم فصل اول لیگ برتر کیست؟

خبرنگاران؛ احسان محمدی- کسانی که در فوتبال کار فنی می نمایند در انتها نیم فصل و فصل کاغذ و قلم می آورند و در خصوص بازیکنان حرف می زنند، عدد و رقم ها را توی جدول می گذارند، تعداد دقایق حضور بازیکنان در زمین و پاس گل و گل های آن ها را می شمارند اما فوتبال زوایای دیگری هم دارد که کمتر در خصوص آن حرف می زنیم. یعنی همواره جنجالی ها و یاغی ها بیشتر مورد توجه رسانه ها و مردم قرار می گیرند اما کسانی هستند که مثل الماس می درخشند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

در لیگ گذشته شیخ دیاباته با رفتار و گفتاری جنتلمنانه همه را غافلگیر کرد و در نیم فصل اول سال جاری محرم نویدکیا فوق العاده بود. چهارسال پیش وقتی به عنوان بازیکن آخرین روزهایش را می گذراند مهمان برنامه 90 بود با خشمی متراکم در خصوص مورد حسین فرکی، استیماچ، چرخابی، کفعمی، خوروش، ابرقویی و سایرین تند و تلخ حرف زد. خیلی گزنده. در نقدش نوشتیم. آن حرف ها را الان کسی دوست ندارد به خاطر بیاورد. چیزی به اعتبار شاه ماهی زاینده رود اضافه نکرد.

اما لیگ سال جاری وقتی به عنوان سرمربی کنار تیم ایستاد، همان مُحرم بود اما به جای لباس سپاهان، کت و شلوار تنش کرد و آرام آرام موهایش ریخت. سپاهان در پنج هفته اول دو بازنده شد اما طرفداران کنار ستاره شان ایستادند تا مزد این آرامش را با صدرنشینی بگیرند. تیم محرم نویدکیا نه تنها خوب و با کیفیت بازی کرد بلکه رفتار خود او که از جوان ترین مربیان لیگ است را می گردد تا امروز به عنوان الگو تدریس کرد.

محرم نه کیفیت تیم های دیگر را تحقیر کرد، نه وارد کُری خوانی های بچگانه شد، نه در شبکه های اجتماعی با توهین به دیگران لایک و فالوور جمع کرد و نه حتی به عادت سایر مربیان به داورها تاخت. موقر و جنتلمن در خصوص حریفان صحبت کرد و تمام قد کنار بازیکنانش ایستاد. نه افشاگری نمایشی کرد، نه در خصوص فساد حرف های بی سند و مدرک زد.

یک نیم فصل برای حکم نهایی صادر کردن خیلی زود است اما تا همین جا محرم نویدکیا پدیدۀ فوتبال ایران است. خیلی ها برایش کف زده اند. از بس فوتبال پر از پرخاش و تهمت زدن و نیش در جان هم فرو کردن شده که وقتی یک نفر این کارها را انجام نمی دهد خود به خود این استعداد را دارد که کاپ اخلاق و جوانمردی را تقدیمش کرد!

در حالی که طرفداران، بازیکنان، پیشکسوتان و بعضی مدیران دو باشگاه فرهنگی!-ورزشی پرسپولیس و استقلال که دولتی هم هستند در توهین و پرخاش به همدیگر گوی سبقت را می ربایند رفتار سرمربی سپاهان اصفهان سزوار هزاران بار تحسین است. او سرمربی تیمی در قعر جدول نیست که احیاناً با رفتارهای نمایشی بخواهد برای خودش احترام و توجه بخرد، تیمش یکی از پرافتخارترین ها در تاریخ لیگ برتر است و یک مدعی که پا پس نمی کشد، هم در تهران پرسپولیس را متوقف کرد و هم در اصفهان استقلال را شکست داد.

اتفاقاً در اصفهان طرفداران تندروی ها یی وجود دارد که فشار می آوردند او از تاکتیک موشک جواب موشک استفاده کند و می گویند این همه حجب و حیا در نهایت به زیانش خواهد بود چون داورها راحت علیه سپاهان سوت خواهند زد و رقیبان با خیال آسوده حاشیه می سازند اما محرم نویدکیا تا امروز روی اصولش ایستاده و این اتفاق مبارک و خوشایندی است. باید در این مورد بیشتر حرف بزنیم و به دیگران نشان بدهیم که ستاره شدن راهش این است نه فحاشی درون زمین و هتاکی در شبکه های اجتماعی!

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 فروردین 1400 بروزرسانی: 4 فروردین 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1636

به "پدیدۀ نیم فصل اول لیگ برتر کیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدیدۀ نیم فصل اول لیگ برتر کیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید