مامور پلیس راه کرمانشاه فرشته نجات کودک 9 ساله شد

به گزارش مجله آراد، کودک 9 ساله ای که پس از وقوع سانحه رانندگی و ایجاد لخته خون در گلویش در آستانه خفگی و مرگ قرار داشت با حضور به موقع یکی از کارشناسان پلیس راه از مرگ نجات یافت.

مامور پلیس راه کرمانشاه فرشته نجات کودک 9 ساله شد

خبرنگاران کرمانشاه؛ سرگرد امیر کریمی مامور و کارشناسان تصادفات پلیس راه استان کرمانشاه است که در خصوص اقدام خود و نجات جان کودک 9 ساله ای گفت: اخیرا حین گشتزنی در محور سراب نیلوفر متوجه خروج یک دستگاه خودروی سواری پراید از جهت اصلی و برخورد آن با تیر برق حاشیه جاده شدم.

وی اضافه نمود: با مشاهه این صحنه خود را به خودرو آسیب دیده رسانده و مشاهده کردم راننده خانم به همراه 2 کودک در حاشیه جاده و کنار پراید روی زمین افتاده اند و پس از بررسی اورژانسی شرایط آنها متوجه نفس کشیدن خانم و یکی از بچه ها که دختر بچه ای حدودا 5 ساله بود شدم.

سرگرد کریمی شرح داد: با بررسی شرایط پسربچه 9 ساله متوجه شدم نفس نمی کشد اما خوشبختانه هنوز نبض داشت و با توجه به تجربیات گذشته حدس زدم که ممکن است راه تنفسی اش مسدود شده باشد.

این مامور وظیفه شناس پلیس راه ادامه داد: از آنجایی که ممکن بود تا زمان رسیدن نیروهای اورژانس زمان برای نجات جان کودک از دست برود ابتدا دهان کودک را باز کردم که متوجه شدم مقدار زیادی خون در گلوی او جمع شده و حالت لخته پیدا کرده است و پس از آن کودک را به آرامی به پهلو برگردانده و سر کودک را به سمت پایین قرار دادم که همین باعث شد لخته های خون از دهانش خارج شود.

وی ادامه داد: پس از خارج شدن لخته های خود و باز شدن مجاری تنفسی، کودک شروع به نفس کشیدن کرد و سپس به گریه افتاد و پس از آن متوجه شدن خوشبختانه خطر رفع شده و کودک نجات پیدا کرده است.

سرگرد کریمی با بیان اینکه مادر و 2 کودک مصدومش توسط نیروهای اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند، گفت: خوشحالم توانستم جان کودکی را نجات داده و به وظیفه شرعی و قانونی خودم عمل کنم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1809

به "مامور پلیس راه کرمانشاه فرشته نجات کودک 9 ساله شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مامور پلیس راه کرمانشاه فرشته نجات کودک 9 ساله شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید