عکس، کانسای؛ بزرگ ترین فرودگاه شناور در جهان به ارزش 18 میلیارد دلار

به گزارش مجله آراد، فرودگاه بین المللی کانسای یک ایستگاه هواپیمایی ساخته شده بر روی جزیره مصنوعی کانکوجیما در نزدیکی هانشو است. این فرودگاه ابتدا ماه سپتامبر 1994 به دلیل تجمع زیاد در ایستگاه هواپیمایی اوکاسا فعالیت خود را آغاز کرد. فرودگاه کانسای از جمله ساخته های انسانی است که به دلیل گستردگی زیاد از خارج جو کره زمین دیده می شود.

عکس، کانسای؛ بزرگ ترین فرودگاه شناور در جهان به ارزش 18 میلیارد دلار

این محل قرار بود اولین فرودگاه 24 ساعته ژاپن باشد و در نتیجه برای ارائه خدمات از تمامی نقاط جهان آماده شد. برای ساخت این فرودگاه سه کوه در جنوب شرقی اوساکا تخریب شدند. این مکان مجهز به دو ترمینال با نام های Terminal 1 و Terminal 2 است که نمونه اولی بزرگ ترین ترمینال جهان به حساب می آید. طراحی Terminal 1 توسط معمار ایتالیایی، رنزو پیانو صورت گرفته و گفته می شود طولی به اندازه 1.7 کیلومتر دارد.

علت ساخت کانسای بر روی جزیره مصنوعی

از علل ساخت این فرودگاه بر روی یک جزیره ساختگی می توان به عدم مزاحمت برای توسعه مناطق شهری و جلوگیری از تولید آلودگی صوتی در طی ساخت اشاره کرد. این جزیره ساختگی کانکوجیما نام دارد و کل مساحت آن از فرودگاه کانسای تشکیل شده است. این فرودگاه همچنین به عنوان سومین فرودگاه شلوغ ژاپن در سال شناخته می شود که در جهان رتبه 30 را دارد. میزان پروازهای هفتگی صورت گرفته در فرودگاه کانسای معمولاً به 780 پرواز می رسد که بیشتر نقاط جهان را پوشش می دهند.

ابعاد مشخص شده برای این جزیره مصنوعی مطابق با 1.25 در 4.37 کیلومتر است. این جزیره مصنوعی توسط یک پل با شش لاین به شهر متصل شده و طراحی آن به صورتی است که در برابر هرگونه سیبل، طوفان و حوادث طبیعی مقاومت می کند. طبق گزارش های مربوط، این جزیره تحمل مقاومت در برابر زلزله 9 ریشتری را دارد. فرودگاه کانسای با کمک 900 ستون فلزی ساخته شده که توسط جک های هیدرولیکی کامپیوتری کنترل و هدایت می شوند. کانسای در کنار هواپیماها میزبان ایستگاه های بزرگ برای تاکسی و اتوبوس نیز هست. این فرودگاه یکی از بروزترین مکان هایی است که همواره از جدیدترین فناوری جهان برای ارائه خدمات بهتر استفاده می کند. همچنین طبق گزارش های رونمایی از فرودگاه کانسای، ساخت این مجموعه برای دولت ژاپن حدود 18 میلیون دلار هزینه داشته است.

باشگاه خبرنگاران

منبع: گردشبان
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1303

به "عکس، کانسای؛ بزرگ ترین فرودگاه شناور در جهان به ارزش 18 میلیارد دلار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس، کانسای؛ بزرگ ترین فرودگاه شناور در جهان به ارزش 18 میلیارد دلار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید