راز محبوبیت ماندگار استیو جابز در میان همکاران!

به گزارش مجله آراد، او بر خلاف سایر مدیران عاملی که من با آن ها کار نموده ام، منتظر شنیدن نکات مثبت نبود و مدام در هر جلسه تاکید می کرد که به جای یادآوری کار های درستی که انجام داده ام، نقاط ضعف من را گزارش کن.

راز محبوبیت ماندگار استیو جابز در میان همکاران!

یک مطالعه جدید که توسط شبکه تلویزیونی ان بی سی (NBC) با همکاری شرکت نمایندگان در مسابقه آواز (The Voice) اجرا شده، نحوه انتخاب مربیان و مشاوران را آنالیز نموده تا شرح دهد که چرا بعضی از افرادی که با یک رئیس سخت گیر همچون استیو جابز کار نموده اند، هنوز عاشق این تجربه شغلی خود هستند.

پیش از آغاز این مسابقه، شرکت نمایندگان اعلام نموده بودند که معیار اصلی آن ها در انتخاب مربی آواز، میزان تخصص و تجربه او در سبک آوازخوانی انتخاب شده توسط آنهاست.

با این حال، وقتی زمان تصمیم گیری فرا رسید، بیشتر آن ها مربی ای را به عنوان مشاور خود انتخاب کردند که نسبت به آن ها نگاه مثبت تری داشت و از کار آن ها بیشتر تعریف و تمجید می کرد.

نتیجه این آنالیز با یافته های محققان در خصوص صد ها فرد مورد مطالعه که در مشاغل مختلف کار می نموده اند، همخوانی داشت. چرا که بیشتر افراد علاقه بسیاری به مورد پسند واقع شدن از سوی مربیان و مشاوران خود دارند. این بدان معنی است که ما اغلب از افرادی که در خصوص ما نظرات مثبتی ابراز می نمایند، مشاوره می گیریم. چون افزایش احساس مثبت فردی موجب رشد اعتماد به نفس می گردد.

با این وجود اگرچه مربیان و مشاوران متملق باعث می شوند که شما احساس فردی بهتری داشته باشید، لزوما به شما در بهتر شدن کار و افزایش کارآیی یاریی نمی نمایند.

اما در این میان آنالیز تجربه همکاری بعضی از همکاران سابق استیو جابز، مدیرعامل شرکت اپل، آموزه های جدیدی را فاش کرد. گای کاوازاکی، مشاور سابق ارتباطات مدیرعامل اپل با صحه گذاشتن بر باور بعضی دیگر از همکاران سابق خود، تاکید می نماید که حاضر نیست تجربه همکاری با مرحوم جابز را با هیچ چیز دیگری عوض کند.

او این حس مثبت و عشق پایدار به مدیر سخت گیری همچون استیو جابز را این گونه شرح می دهد: او کارکنان خود را به سمت انجام بهترین کار در حرفه شان سوق می داد و مهمتر از همه، به آن ها یاری می کرد تا متوجه شوند که توانایی شان بیش از آن چیزی است که تا کنون تصور می نموده اند.

کاوازاکی همچنین در خصوص تجربه فردی خود به عنوان مشاور جابز می گوید: او بر خلاف سایر مدیران عاملی که من با آن ها کار نموده ام، منتظر شنیدن نکات مثبت نبود و مدام در هر جلسه تاکید می کرد که به جای یادآوری کار های درستی که انجام داده ام، نقاط ضعف من را گزارش کن.

این در حالی است که بیشتر مدیران ارشد علاقمند هستند تا بیشتر در خصوص بهبود اوضاع چیزی بشنوند و وقتی نقاط ضعف آن ها مطرح می گردد، حالت دفاعی به خود می گیرند.

همه ما در زندگی خود به یک مشوق احتیاج داریم، اما باید میان حس احتیاج به دریافت تایید های مکرر و نظرات مثبت از طرف مربیان و مشاوران و لزوم شکوفا شدن توانایی فردی تعادل برقرار کنیم. پس باید افرادی را انتخاب کنیم که کمتر چاپلوسی می نمایند و از ما تقاضای انجام کار عظیم تر و بیشتری دارند.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 27 آذر 1399 بروزرسانی: 27 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1446

به "راز محبوبیت ماندگار استیو جابز در میان همکاران!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز محبوبیت ماندگار استیو جابز در میان همکاران!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید