دلیل سانسور دورهمی؛ ماجرای حمایت جمشیدی از عادل و حضور با پیراهن مشکی

به گزارش مجله آراد، در پی سانسور گسترده برنامه های تلویزیونی، مصاحبه پژمان جمشیدی با مهران مدیری هم که چهارشنبه شب از شبکه نسیم پخش شد دستخوش ممیزی های عجیبی شد.

دلیل سانسور دورهمی؛ ماجرای حمایت جمشیدی از عادل و حضور با پیراهن مشکی

به گزارش مجله آراد به نقل از خبر ورزشی، پس از اعتراض گسترده عوامل سریال پایتخت 6 به سانسور فراوان این سریال پرمخاطب که این روزها از شبکه یک سیما در حال پخش است مهران مدیری هم دقایقی بعد از پخش برنامه چهارشنبه شب که بخش مهمی از آن به مصاحبه پژمان جمشیدی اختصاص داشت با انتشار یک پیغام کوتاه و البته معنادار اعتراض خود را به ممیزی برنامه اش نشان داد. مدیری در این خصوص نوشت:

تیغ...

تیغی که سال هاست با من است...

و هر روز بدتر...

یا تو با درد من بیامیزی

یا من از تو دوا بیاموزم

برنامه دورهمی چهارشنبه شب کوتاه تر از همواره بود و سرانجام آن نیز با قطع ناگهانی برنامه بدون پخش قسمت همیشگی کلام آخر همراه بود تا مخاطبان برنامه تا حدودی پی به دلیل اعتراض مهران مدیری ببرند اما این همه ماجرا نبود چون از قرار معلوم بخش مهمی از صحبت های پژمان جمشیدی هم در این برنامه سانسور شده بود.

البته با کمی دقت به مصاحبه جمشیدی به راحتی می شد فهمید که او آن پژمان همیشگی نبود. جمشیدی از زمان فوتبالش برای مردم چهره ای شناخته شده است و سال های اخیر نیز که پا به عرصه بازیگری گذاشته بیش از پیش در مقابل نگاه مخاطبان تلویزیون قرار گرفته است و مردم نیز به خوبی با روحیات او آشنا هستند؛ اما چرا مصاحبه دیشب او با مدیری مثل همواره نبود؟

در این خصوص شنیدیم پژمان به خاطر شرایط اخیر جامعه و اتفاقات ناگوار 5 ماه گذشته به شدت گله مند بود و این موضوع را با اشاره به درگذشت تعداد زیادی از هموطنانمان به ویژه در سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی در مصاحبه اش شرح داد و حتی مطرح کرد که در این شرایط دلیلی برای شاد بودن نمی بینم. او حتی با پیراهن مشکی در این برنامه شرکت کرد تا همدردی اش را با هموطنان سوگوار نشان دهد.

بخش دیگر صحبت های پژمان که از گزند تیغ سانسور سیما در امان نماند مربوط به صحبت هایش پیرامون حذف عادل فردوسی پور از شبکه سوم سیما بود.

جمشیدی در بخشی از مصاحبه اش با تأکید بر نقش موثر فردوسی پور در تلویزیون و فوتبال گفت: واقعاً جای عادل در تلویزیون خالی است، امیدوارم هر چه زودتر سوتفاهم ها بر طرف گردد و بار دیگر شاهد حضور او در برنامه اش باشیم چون انصافاً بدون عادل فوتبال آن جذابیت همیشگی را ندارد.

سانسور بیش از حد صحبت های پژمان و شرحات او در مورد ناراحتی اش بابت شرایط فعلی جامعه باعث شد تا مخاطبان برنامه جوابی برای این پرسش که چرا با پژمان متفاوتی روبرو شده اند نیابند.

با این حال پر واضح است پخش گزینشی صحبت های او تأثیر بسزایی در فرایند مصاحبه گذاشته و از قضا همین موضوع صدای اعتراض مهران مدیری را هم در آورده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1006

به "دلیل سانسور دورهمی؛ ماجرای حمایت جمشیدی از عادل و حضور با پیراهن مشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل سانسور دورهمی؛ ماجرای حمایت جمشیدی از عادل و حضور با پیراهن مشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید