اپلیکیشنی که به رفتار رانندگان نمره می دهد

به گزارش مجله آراد، شرکت آمازون، با یاری نوعی اپلیکیشن، رفتار کارگران را هنگام رانندگی ثبت می نماید و آن ها را به رانندگی ایمن تشویق می نماید. این اپلیکیشن براساس رفتارهای رانندگان به آنان نمره می دهد.

اپلیکیشنی که به رفتار رانندگان نمره می دهد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پیمانکاران آمازون به تازگی اپلیکیشنی را به کار گرفته اند که می تواند کارگران تحویل بار را ردیابی کند و به رفتار آنها طی رانندگی نمره ای بین صفر تا 850 بدهد.

هدف از ابداع این اپلیکیشن موسوم به منتور(Mentor) این است که رانندگان را به رانندگی ایمن تشویق کند و براساس رفتارهای رانندگی مانند رانندگی خطرآفرین، سرعت غیرمجاز و همچنین کار با تلفن همراه در هنگام رانندگی به رانندگان نمره بدهد.

هنگامی که رانندگان با یکی از ون های شرکت آمازون که به ابزار ارتباط از راه دور مجهزند کار می نمایند، اپلیکیشن منتور رفتارهایی از جمله بستن کمربند ایمنی هنگام رانندگی با سرعت حدود 10 کیلومتر را مورد آنالیز قرار می دهد و خطاهای آنها را ثبت می نماید.

منتور به صورت روزانه گزارش هایی را در خصوص نمره رانندگی و خطاهای رانندگان آمازون ارائه می دهد. این رفتارها در اپلیکیشن منتور رخدادها(events) نامیده می گردد. هریک از این رخدادها با یک نقشه همراه هستند که زمان و مکان وقوع آنها را تعیین می نماید. داده های گردآوری شده با منتور در اختیار مدیران رانندگان قرار می گیرند.

مدیر با یاری داده های منتور می تواند به گزارش های روزانه، هفتگی و ماهانه در خصوص هر راننده دسترسی داشته باشد و خطاهای گوناگون آنها از جمله شتاب، ترمز ناگهانی، حواس پرتی، سرعت بالا، بسته نبودن کمربند، تصادفات و کارایی سوخت را مورد آنالیز قرار دهد.

در این طرح، از رانندگانی که نمره های بالایی در اپلیکیشن منتور به دست بیاورند تقدیر می گردد.

آمازون پیش از این نیز به آنالیز و ردیابی میزان خلاقیت کارگران انبار با استفاده از داده های گردآوری شده پرداخته بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 729

به "اپلیکیشنی که به رفتار رانندگان نمره می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشنی که به رفتار رانندگان نمره می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید