الگوبرداری از مراکز مهارت آموزی کوثر تهران برای دیگر کلان شهر های کشور

به گزارش مجله آراد، به منظور آشنایی و انتقال تجربیات مدیریت شهری در راه اندازی مراکز مهارت آموزی کوثر، اعضای شورای شهر کلان شهر های کشور از یکی از این مراکز در منطقه 12 بازدید کردند.

الگوبرداری از مراکز مهارت آموزی کوثر تهران برای دیگر کلان شهر های کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، ظهر امروز، پنج شنبه، 14 بهمن ماه، بازدید 50 تن از بانوان اعضای شورای شهر کلان شهر های کشور از مرکز مهارت آموزی کوثر آی نور بی بی با حضور سوده نجفی، عضو هیأت رئیسه و عضو کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، زهرا شمس احسان، عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی این شورا، امیر یزدی، شهردار منطقه 12، معاونان و بعضی مدیران شهری این منطقه انجام شد.

در این بازدید که با هدف انتقال تجریبات مدیریت شهری تهران در راه اندازی مراکز مهارت آموزی کوثر انجام گرفت، شمس احسان نخست به معرفی مختصری از برنامه های شهرداری تهران در ستاد توانمندسازی بانوان سرپرست خانوار و نوع فعالیت های مراکز مهارت آموزی کوثر در این حوزه پرداخت؛ سپس یزدی، شهردار منطقه ضمن خیرمقدم به مهمانان، مرکز کوثر آی نور بی بی را از مراکز فعال شهر تهران خواند و استفاده از بانوان سرپرست خانوار به عنوان نیروی کار در این مرکز را نقطه قوتی برای این مجموعه دانست.

در ادامه، آیین نامه شکل گیری مراکز کوثر برای مهمانان تشریح و فرایند حمایت از زنان سرپرست خانوار، بعلاوه تهیه بانک اطلاعاتی از آنان در سامانه ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران شرح داده شد. در خاتمه مقرر گشت توانایی ها و تجربیات شهرداری تهران در حوزه زنان سرپرست خانوار به ویژه در مراکز مهارت آموزی کوثر با دیگر کلان شهر های کشور به اشتراک گذاشته گردد.

مرکز مهارت آموزی کوثر آی نور بی بی واقع در خیابان نوفل لوشاتو از مراکز پیروز و فعال در حوزه پوشاک نوزاد به شمار می رود. فراوریات پوشاک این مرکز با وجود 30 نیرو که از خدمات بیمه و مزایا مطابق قوانین وزارت کار برخوردارند، در همه دوره های نمایشگاه زنان و فراوری ملی، پیروز به کسب رتبه برتر از نظر کیفیت و خدمات پس از فروش شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 فروردین 1401 بروزرسانی: 23 فروردین 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2133

به "الگوبرداری از مراکز مهارت آموزی کوثر تهران برای دیگر کلان شهر های کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الگوبرداری از مراکز مهارت آموزی کوثر تهران برای دیگر کلان شهر های کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید