اتصال 60 صفحه مجزا از بزرگترین نقشه جهان برای اولین بار در تاریخ

به گزارش مجله آراد، مونتاژ نسخه قدیمی از نقشه سیاره زمین پس از گذشت 430 سال که از طریق اوربانو مونته تهیه شده بود انجام شده است.

اتصال 60 صفحه مجزا از بزرگترین نقشه جهان برای اولین بار در تاریخ

نقشه بزرگ و رنگارنگ سیاره زمین در سال 1587 از طریق نقشه کش ایتالیایی اوربانو مونته (1613-1544) در شهر میلان تهیه شد. اکنون پس از گذشت 430 سال، متخصص نقشه برداری دیوید رامزی تمامی آن را مونتاژ کرده است، همانگونه که مونته می خواست.

با ما همراه باشید تا با جزئیات این نقشه تاریخی آشنا شویم.

رامزی با کمک برادرزاده اش براندون، قطعات نقشه دیجیتالی را به شکل شگفت انگیزی در کنار هم قرار دادند، که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین نقشه ها در جهان است. قبل از تبدیل شکل دیجیتالی نقشه، اندازه قطر نقشه پس از سرهم کردن آن بیش از 10 فوت (3 متر) محاسبه شد. علی رغم اینکه مدل دیجیتال نقشه راحت تر بر روی صفحه نمایش قابل مشاهده است، ولی ترسیمات مونته جزئیات را ملموس تر شرح داده است.

رامزی می گوید:

نقشه مونته به ما یادآوری می کند که نقشه های تاریخی به عنوان منابع اولیه بسیارحائز اهمیت هستند. مونته برای نشان دادن جهت قطب شمالی در نقشه مسطح کره زمین، از ایده های پیشرفته علمی در زمان خود بهره برده است، هنرمندی در ترسیمات و آرایش نقشه، آن را به بالاترین سطح طراحی تبدیل کرده است. این چشم انداز جهان، یک منبع تاریخی عمیق است که با مجموعه ای از مکان ها، شکل ها، فضاها و تفسیرها درهم آمیخته شده است. به عبارتی، علم، هنر و تاریخ همگی در یک جا گرد آمده اند.

نقشه مونته اصطلاحاتی فراتر از مختصات جغرافیایی را بیان می کند. در این نقشه اطلاعات آب و هوایی، ساعات روشنایی، گیاهان، جانوران و معماری هر کشور را نشان می دهد.

شیرها و شترها در آفریقای مرکزی نشان داده شده اند در حالی که آمریکای جنوبی با پرندگان نادر و عجیب متمایز شده است. نقشه با تصاویری از پادشاهان و جنگجویان نقاشی شده است. این امر فضایی اسطوره ای را در نقشه نشان می دهد که برای آن زمان امری طبیعی بوده است.

یک نسخه نمادین از این اثر هنری به عنوان علامت سازمان ملل استفاده می شود و تنها یک نسخه دیگر از این نقشه در جهان موجود است.

تصور کنید که خود مونته بتواند نقشه خود را هم اکنون ببیند!

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 2211

به "اتصال 60 صفحه مجزا از بزرگترین نقشه جهان برای اولین بار در تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتصال 60 صفحه مجزا از بزرگترین نقشه جهان برای اولین بار در تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید