وسوسه برنده جایزه مدیسی 2019 شد

به گزارش مجله آراد، هیئت داوران جایزه معتبر مدیسی اسامی برندگان این جایزه را در شاخه های رمان فرانسوی، غیرفرانسوی و مقاله معرفی کردند.

وسوسه برنده جایزه مدیسی 2019 شد

به گزارش مجله آراد به نقل از لیورابدو جایزه فرانسوی مدیسی برگزیدگان خود را در سه بخش رمان فرانسوی، غیرفرانسوی و اثر غیرداستانی معرفی کرد. آن هم در حالی که برگزیدگان مهم ترین جوایز فصل ادبی فرانسه از قبیل گنکور، رنودو و فمینا پیشتر معرفی شده اند.

رمان وسوسه نوشته لوک لانگ، نویسنده فرانسوی که از سوی انتشارات استوک منتشر شده بود به عنوان برنده نهایی جایزه معتبر مدیسی در بخش رمان فرانسوی معرفی شد.

وسوسه که یک تریلر خانوادگی درباره طبیعت وحشی و طبیعت انسانی است روایت چالش های فرانسوا، جراح ارتوپد 55 ساله است که در یک برنامه شکار گوزنی را زخمی می کند اما در لحظه آخر و قبل از آنکه حیوان را از پا درآورد نظرش تغییر می کند.

جایزه مدیسی در بخش رمان خارجی به رمان میس ایسلند نوشته اوا اولا فسدوتیر از انتشارات زولما رسید و در بخش اثر غیرداستانی نیز فراموش کرده ام نوشته بول اوژیه از انتشارات سوئی به عنوان برنده معرفی شد.

رمان میس ایسلند داستان دختر جوان ایسلندی را روایت می کند که در رویای نویسنده شدن خانواده خود را ترک می کند اما وسوسه برنده شدن در رقابت دختر شایسته ایسلندی زندگی او را دگرگون می کند.

بول اوژیه نیز در فراموش کرده ام که اثری خود زندگی نامه ای است به زندگی حرفه ای خود، دیدارهای عاشقانه، محبت آمیز، هنری و در نهایت از دست دادن تنها دخترش پرداخته است.

سال گذشته پی یر گویوتا، برای رمان حماقت، راسل کوشنر با رمان باشگاه مریخ به ترجمه سیلیو اشنایتر و استفانو مسینی برای برادران لهمن به ترتیب جوایز رمان فرانسوی، رمان خارجی و مقاله مدیسی را از آن خود کردند.

گروه داوران امسال جایزه مدیسی عبارت بودند از مارین آلفانت، میشل برودو، ماری داریوسک، دومینیک فرناندز، آن گارتا، پاتریک گرانویل، آندری مکین، فردریک میتران، پاسکال رز و آلن واینشتاین.

جایزه مدیسی سال 1958 تأسیس شد و حدود یک دهه صرفاً به رمان های فرانسوی اهدا می شد. از سال 1970 دست اندرکاران این جایزه ادبی تصمیم گرفتند رمان های ترجمه شده به فرانسه را نیز داوری کنند. از مشهورترین نویسندگان فرانسوی که برنده این جایزه شده اند می توان به کلود موریس، کلود سیمون و آندره مکین اشاره کرد.

میلان کوندرا، دوریس لسینگ، خولیو کورتاسار، اومبرتو اِکو، جوزف هلر، الزا مورانته، آنتونیو تابوکی، پُل استر، فیلیپ راث و اورهان پاموک از جمله برندگان غیرفرانسوی مدیسی بوده اند.

مجله جوایز ادبی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 640

به "وسوسه برنده جایزه مدیسی 2019 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وسوسه برنده جایزه مدیسی 2019 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید