اژه ای: برای من و آملی لاریجانی احراز نشد که طبری متخلف است، حق می دهم کسی با این حرف قانع نشود

به گزارش مجله آراد، معاون اول قوه قضائیه با اشاره به پرونده اکبر طبری گفت: برای بسیاری از معاونین عالی قوه، رییس پیشین و حتی من احراز نشد که ایشان متخلف است وگرنه حتما اقدامی می کردیم.

اژه ای: برای من و آملی لاریجانی احراز نشد که طبری متخلف است، حق می دهم کسی با این حرف قانع نشود

غلامحسین محسنی اژه ای معاون اول قوه قضائیه در ارتباط با پرونده اکبر طبری گفت: عده ای می پرسند آقای طبری در مراجع قضایی چقدر از فسادش به دیگران سرایت نموده و اعمال نفوذ نموده؟ باید گفت تخقیقات زیادی شده، بسیاری از افراد با ایشان همکاری کردند، اما بسیار موارد نادری بوده است. در بین قضات، 2 قاضی شاغل و بازداشت شده و 2 قاضی بازنشسته مربوط و دخیل در این پرونده داشتیم.

وی اضافه نمود: هم چنین تعدادی وکیل و دلال هم در این پرونده دخیل بودند و مجموعا 21 نفر مربوط به اکبر طبری تحت تعقیب قرار دریافتد.

معاون اول قوه قضائیه گفت: در پاسخ به این سوال که آیا ایشان فسادش آشکار و روشن بوده باید گفت ایشان مقدار زیادی پیچیده عمل نموده و بدون تحقیقات 1 ساله، تخلفاتشان بروز و ظهور نداشته و فقط شایعاتی بوده است و در سال 97، وقتی اطلاعات سپاه به میدان آمد سرنخ های جدیدی پیدا شد.

وی اظهار کرد: برای بسیاری از معاونین عالی قوه، رییس پیشین و حتی من احراز نشد که ایشان متخلف است وگرنه حتما اقدامی می کردیم.

حرفم درباره توبه درست است و بر آن پافشاری دارم

محسنی اژه ای در پاسخ به سوال ایسنا، در ارتباط با اظهارات چند روز پیش او مبنی بر در نظر دریافت فرصت توبه برای مجرمین و انتقاداتی که از این اظهارات که همزمان با برگزاری دادگاه طبری مطرح شده است، گفت: من عرضم در خصوص در نظر دریافت فرصت توبه برای مجرمین درست بوده و الان هم بر این مسئله پافشاری دارم.

وی اضافه نمود: انسان ها جایزالخطا هستند و نعمتی که خدا به ما داده این است که توبه ما را می پذیرد. ما باید بستر فساد را کم کنیم و اگر ما نتوانتیم بستر لغزش را کم کنیم مقصر هستیم و باید بعد از رفع کردن بستر هشدار های لازم را بدهیم.

محسنی اژه ای اعلام نمود: اگر فردی مرتکب خطا شد و واقعا می خواهد کارش را جبران کند فرصت جبران دهیم.

وی در پاسخ به سوالی در ارتباط با اینکه آیا عدم احراز تخلفات طبری توجیه قابل قبولی است و چرا دادگاه عیسی شریفی علنی برگزار نمی گردد؟ گفت: اگر کسی از من در خصوص اکبر طبری بپرسد و من به او بگویم واقعا از تخلفات وی آگاه نشدم من حق را به او می دهم که قانع نگردد.

وی اضافه نمود: از وقتی برخی قرائن معین شد، کارگروهی تشکیل شد، اما وی کار را پیچیده انجام داده بود و اکنون، چون معما حل شده، آسان شده است.

محسنی اژه ای با بیان این که تشخیص علنی بودن یا نبودن دادگاه برعهده قاضی است، گفت: ما مردم را محرم می دانیم، اما ممکن است برخی اطلاعات مطرح شده در دادگاه مورد سواستفاده دشمنان قرار بگیرد و این می تواند دلیل غیرعلنی بودن دادگاه ها باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1190

به "اژه ای: برای من و آملی لاریجانی احراز نشد که طبری متخلف است، حق می دهم کسی با این حرف قانع نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اژه ای: برای من و آملی لاریجانی احراز نشد که طبری متخلف است، حق می دهم کسی با این حرف قانع نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید