85 درصد واحدهای مسکونی دچار حریق شهر رشت فاقد بیمه هستند

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران: مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت گفت: از 328 فقره آتش سوزی در منازل مسکونی شهر حدود 85 درصد واحدهای دچار حریق شده فاقد هرگونه پوشش بیمه آتش سوزی هستند.

85 درصد واحدهای مسکونی دچار حریق شهر رشت فاقد بیمه هستند

جهت دریافت خدمات محوطه سازی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

علی مقصودی در گفت وگو با خبرنگار مجله آراد در رشت، با اشاره به برنامه های آموزش و پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری این شهر، گفت: از ابتدای سال تا به امروز حدود 13 هزار نفر از شهروندان در گروه های مختلف تحت آموزش و پیشگیری قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه پنج هزار و 358 کودک در 53 مهد کودک شهر رشت تحت آموزش قرار گرفتند، اضافه نمود: تعدادی از موسسات غیرعمومی، 15 تا 20 هزار دانش آموز دبیرستانی، نیروی انتظامی و نظامی آموزش دیدند و 11 دوره تخصصی با همکاری استانداری گیلان برای آتش نشانان سایر شهرهای استان برگزار گردید.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با اشاره به اجرای طرح ایمنی، گفت: تا به امروز 95 مسجد، 9 پاساژ، 226 واحد صنفی، شش کارخانه،شش بیمارستان، سه کلینیک درمانی و چهار بانک عظیم در شهر رشت مورد بازدید قرار گرفتند و طرح ایمنی برای آنها صادر شد.

مقصودی با اشاره به اجرای طرح ایمنی در ساختمان های تحت نظارت و زیرمجموعه شهرداری رشت، اعلام نمود: در 72 ساختمان زیرمجموعه شهرداری طرح ایمنی صادر شده است.

وی با اشاره به اجرای برنامه های بازدید و طرح ایمنی در سایر شهرستان های گیلان، توضیح داد: طرح ایمنی شهرک تاریخی ماسوله و بقعه امامزاده ابراهیم(ع) شفت با هماهنگی استانداری تدوین شد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت با ابراز نگرانی از بیمه نبودن بیشتر منازل مسکونی شهر رشت در برابر وقوع آتش سوزی، تاکید نمود: شهروندان باید تجدید نظر نموده و نسبت به بیمه آتش سوزی منزل مسکونی خود اقدام نمایند.

مقصودی با بیان اینکه از 328 فقره آتش سوزی در منازل مسکونی شهر رشت حدود 85 درصد واحدها دچار حریق شده فاقد هر گونه پوشش بیمه آتش سوزی هستند، گفت:فرهنگ بیمه ای آتش سوزی شهروندان باید ارتقا یابد، از شهروندان می خواهم نسبت به بیمه منازل مسکونی اقدام نمایند.

وی با اشاره به اینکه 39 درصد آتش سوزی در شهر رشت مربوط به اتصال سیستم سیم کشی ساختمان است، تاکید نمود: از شهروندان به ویژه در منازل مسکونی با بیش از 10 سال قدمت می خواهم که به بازنگری در سیستم سیم کشی منازل خود اقدام نمایند.

ب

منبع: تسنیم
انتشار: 18 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 990

به "85 درصد واحدهای مسکونی دچار حریق شهر رشت فاقد بیمه هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "85 درصد واحدهای مسکونی دچار حریق شهر رشت فاقد بیمه هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید