وزیر خارجه کانادا از ادعاهای خود درباره انتخابات ایران عقب نشینی کرد

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران: وزیر خارجه کانادا پس از نقدها گسترده ایرانیان مقیم کانادا از ادعاهای هفته گذشته وی مبنی بر بی معنی خواندن انتخابات در ایران، ناچار به عقب نشینی شد و انتخاب رئیس جمهور جدید را به مردم ایران تبریک گفت.

وزیر خارجه کانادا از ادعاهای خود درباره انتخابات ایران عقب نشینی کرد

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آراد به نقل از د گلوبال اند میل؛ جان بیرد، وزیر امور خارجه کانادا پس از انتقاد گسترده ایرانیان خارج از کشور در واکنش به بی معنی خواندن انتخابات ایران مجبور به عقب نشینی از موضع قبلی خود شد.

وی ادعاهای هفته گذشته خود درباره انتخابات ایران را در حالی مطرح نموده بود که مقامات آمریکایی و اروپایی جانب احتیاط را رعایت نموده انتخاب حسن روحانی به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفتند. کشورهای غربی از انتخاب روحانی به عنوان فرصتی برای مذاکره مجدد ایران و غرب و همچنین کاهش تنش موجود میان ایران و غرب بر سر مسئله هسته ای یاد می نمایند.

به همین دلیل وزیر خارجه کانادا روز آدینه نامه سرگشاده ای را برای مردم ایران نوشت و با تبریک نتایج انتخابات از آنها خواست تا به پیگیری درخواست های خود برای تغییرات ادامه دهند.

وزیر خارجه کانادا اعلام نمود که این کشور به درخواست خود از دولت ایران برای احترام به حقوق بشر و آزادی های مدنی ادامه خواهد داد.

بیرد پیش از این در بیانیه ای مدعی شده بود: با توجه به اعمال نفوذ در خواست جمعی و فرایند دموکراتیک نتایج انتخابات 14 ژوئن بی معنی است.

ایرانیان حاضر در کانادا نیز نسبت به این اظهار نظر به سرعت واکنش نشان دادند.

پاول دوار، یکی از اعضای مجلس کانادا نیز اظهارات اولیه وزیر خارجه این کشور مبنی بر بی معنی بودن انتخابات ایران را توهین آمیز خواند و در ادامه خواهان تغییر در ادبیات وی شده بود.

منبع: تسنیم
انتشار: 8 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 297

به "وزیر خارجه کانادا از ادعاهای خود درباره انتخابات ایران عقب نشینی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه کانادا از ادعاهای خود درباره انتخابات ایران عقب نشینی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید