واکنش دبیر جشنواره فیلم کودک به عکس جنجالی بچه ها

به گزارش مجله آراد، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان در یادداشتی به انتشار عکس بچه ها کار واکنش نشان داد.

واکنش دبیر جشنواره فیلم کودک به عکس جنجالی بچه ها

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از بنیاد سینمایی فارابی، علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر سی و چهارمین جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان در یادداشتی به انتشار عکس بچه ها کار در حاشیه برگزاری این جشنواره در اصفهان واکنش نشان داد.

در این یادداشت آمده است: از دیروز عکسی از خانم آزاده عزیزیان منتشر و در شبکه های اجتماعی بازنشر شده که 2 کودک کار، پشت به لنز دوربین و رو به سمت قطار شادی جشنواره -که شهرداری در سطح شهر و منطقه ها کم برخوردار راه انداخته- ایستاده اند و دارند بچه های دیگر را دیدن می نمایند.

اگر فرض را بر این قرار بدهیم که برنامه های شهرداری اصفهان برنامه جنبی جشنواره فیلم کودک بوده باز این عکس نشان می دهد برنامه های جنبی جشنواره، به جا های درستی از شهر اصفهان رفته است.

حالا اصل ماجرا چیست؟

از دوره سی و یکم جشنواره فیلم کودک تا حالا، رویکرد جشنواره در شهر اصفهان این بوده که جشنواره ای برای همه بچه ها باشد، به همین علت این اقدامات در جهت رویکرد جشنواره برای همه بچه ها اجرا شده:

یک. سال جاری برای چهارمین دوره، 4 فیلم از فیلم های جشنواره برای افراد دارای معلولیت از جمله ناشنوایان و نابینایان مناسب سازی شد و در سانس های ویژه برای آن ها پخش شد.

دو. هر روز کانتینر نمایش فیلم در منطقه ها کمتر برخوردار اصفهان، فیلم های ویدئویی جشنواره را در روز های برگزاری جشنواره پخش کردند. حتی در دوره سی و دوم جشنواره، جز منطقه ها کم برخوردار اصفهان، به بیش از 130 شهر محروم کشور سینما سیار جشنواره فیلم کودک سفر کرد و برای بچه ها در ایام جشنواره فیلم کودک نمایش داد.

سه. مانند دو دوره گذشته، ویژه برنامه و پخش فیلم برای بچه ها بیمار بستری در بیمارستان بچه ها حضرت امام حسین (ع) اصفهان برنامه ریزی و هر روز اجرا شد.

چهار. ویژه برنامه آینده سازان کوچک، برنامه هایی را برای بچه ها کار و همراهی آن ها با جشنواره در نظر گرفت. با همکاری انجمن ها، بچه ها کار در جشن های روزانه جشنواره هم حضور داشتند.

پنج. دفترچه های مشق با تصویر قهرمان نوجوان شهید علی لندی و بازی های فکری برای توزیع در بین بچه ها منطقه ها کمتر برخوردار شهر اصفهان در نظر گرفته شده و توزیع شد.

شش. پارسال به خاطر شرایط کرونایی و آموزش آنلاین، جشنواره فیلم کودک اصفهان از محل صرفه جویی در بودجه جشنواره به وسیله شهرداری اصفهان دو میلیارد تومان صرف خرید تبلت برای دانش آموزان کم بضاعت شهر اصفهان کرد و در سال تحصیلی گذشته، با هماهنگی آموزش و پرورش تحویل دانش آموزان شد البته یک فریم عکس هم از اهدای تبلت ها به دانش آموزان ثبت و منتشر نشد.

برگردیم به عکس خانم عزیزیان، بچه ها در نهایت سوار این قطار می شوند، چراکه قطار برای حضور بچه های این منطقه است و به منطقه کم برخوردار شهر رفته تا بچه ها سوار قطار شادی بشوند.

یادمان باشد که جشنواره یک رویداد سینمایی در شش روز است و اهداف اصلی و جنبی مشخصی دارد، برنامه ریزی برای بچه ها کار و موضوعات اجتماعی و شهری، برنامه ای کارشناسانه و بلندمدت در مدیریت شهری لازم دارد، جشنواره، اما توانسته فرصتی برای دسترسی هنری برای همه شهروندان بخصوص بچه ها عزیز فراهم کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آبان 1400 بروزرسانی: 13 آبان 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1971

به "واکنش دبیر جشنواره فیلم کودک به عکس جنجالی بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش دبیر جشنواره فیلم کودک به عکس جنجالی بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید