هتلی که در آن کرونا منتقل نمی گردد

به گزارش مجله آراد، حسین اربابی مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیرانی کشور درباره جزئیات استفاده از هتل های کپسولی گفت: این هتل ها برای اقامت های کوتاه مدت بسیار مناسب هستند که در حال حاضر 200 مورد آنها از خارج از کشور خریداری شده و اولین هتل کپسولی روز گذشته در وزارت میراث فرهنگی جانمایی شد.

هتلی که در آن کرونا منتقل نمی گردد

وی اضافه نمود: استفاده از این هتل ها برای مسافران و حتی سرمایه گذاران بسیار مقرون به صرفه است و با محیط های مختلفی از جمله محیط های بیمارستانی که همراهان بیماران مکان استقرار ندارند و گاهی مجبور به استفاده از چادر در کنار خیابان هستند، مناسب است.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیرانی کشور با اشاره به اینکه هتل های کپسولی به دلیل دارا نبودن سازه سنگین به محیط زیست آسیبی نمی رساند، ادامه داد: اولویت ما در جانمایی این هتل های کپسولی در اکوکمپ ها و به عبارتی کمپ های طبیعت گردی در استان های مختلف است. همچنین در محیط های فرودگاهی و پایانه های مسافربری که محتمل است پرواز مسافران با تأخیر همراه گردد، قابل استفاده است.

اربابی با اشاره به اینکه هنوز هتل های کپسولی در کشور توزیع نشده است، گفت: در حال نقطه یابی برای استقرار این هتل ها هستیم و پس از تعیین شدن ارزیابی ها اقدام مناسب صورت می گیرد و پیش بینی می کنیم از ابتدای فصل پاییز شاهد حضور پررنگ هتل های کپسولی در سراسر کشور باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا با توجه به شرایط شیوع کرونا امکان استفاده از هتل های کپسولی وجود دارد؟ گفت: مردم هیچ نگرانی در استفاده از هتل های کپسولی نداشته باشند چرا که تنها در مدت زمان 15 دقیقه امکان ضدعفونی کامل هتل کپسولی و تعویض ملحفه و تشک آن وجود دارد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیرانی کشور در خصوص هزینه استفاده از هتل های کپسولی گفت: نرخ استفاده از این هتل ها هنوز نهایی نشده است ولی اگر هتل ها در داخل کشور فراوری گردد قطعا هزینه های استفاده از آن نیز کمتر خواهد شد. البته در حال حاضر قطعات هتل های کپسولی از خارج از کشور تهیه می گردد و مونتاژ آن در ایران صورت می گیرد.

اربابی توضیح داد: هتل های کپسولی ارزان ترین هتل اقامتی محسوب می شوند که تأسیسات گردشگری کوتاه مدت در آن وجود دارد. البته برای اقامت بلندمدت استفاده از هتل کپسولی توصیه نمی گردد.

وی با اشاره به اینکه هتل های کپسولی به صورت انفرادی و حداکثر دو نفره قابل استفاده است، گفت: می توان هتل ها را تا 10 طبقه روی هم قرار داد البته به شرطی که فضای محیط زیست را خدشه دار نکند در حال حاضر نظرمان بر روی دو طبقه بودن این هتل ها است که بسته به محل کاربری آن ممکن است تا 10 طبقه گسترش یابد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیرانی کشور گفت: ارتفاع هتل کپسولی یک و نیم متر و عرض آن حدود 2 متر و 20 سانتی متر است و تجهیزات این هتل ها شامل دستگاه تهویه هوا، کنترل پنل برای نورها، آینه، مانیتور، رادیو و ساعت است که تجهیزاتی همچون سرویس بهداشتی، دوش و یخچال در ازای تأمین گروهی کپسول به صورت مجزا در نظر گرفته می گردد. به طور مثال هر 20 کپسول یک سرویس دوش حمام و یخچال خواهد داشت.

وی اضافه نمود: فضای یخچالی هتل های کپسولی مانند صندوق امانات خواهد بود و کلید آن مثل هتل ها کارتی است.

اربابی با اشاره به اینکه سرمایه گذار اصلی در خصوص هتل های کپسولی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی است گفت: ما قصد توسعه استفاده از این اقامتگاه ها را داریم تا مردم از گردشگری لذت ببرند و به نوعی درحوزه اقامت تنوع ایجاد گردد.

مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیرانی کشور یادآور شد: امنیت هتل های کپسولی نیز پیش بینی شده و همه ضوابط و مقررات استفاده از ان مشابه سایر هتل ها است. همچنین ما برنامه هایی داریم که این هتل ها در سراسر کشور توزیع گردد و پیش بینی می کنیم طی 6 سال آینده این موضوع محقق گردد.

وی در خصوص قیمت هتل های کپسولی گفت: قیمت تمام شده این هتل ها در ایران حدود 20 تا 100 میلیون تومان است و از آنجایی که در حال حاضر از خارج از کشور تهیه می گردد نرخ خرید کپسول ارتباط تنگاتنگی با نرخ دلار و ارز دارد.

اربابی با اشاره به اینکه هتل های کپسولی قابلیت پذیرش مسافران خارجی را هم دارد، گفت: از نقاطی که در نظر داریم هتل کپسولی را مستقر کنیم در اکوکمپ های تهران از جمله انتهای بزرگراه لشکری، حوالی دماوند و فیروزکوه است. البته روز گذشته اولین هتل کپسولی در جهت استفاده در وزارت میراث فرهنگی استقرار یافت.

منبع: گردشبان
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1192

به "هتلی که در آن کرونا منتقل نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتلی که در آن کرونا منتقل نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید