ناگفته های متهم به جایگاه فروشی در دانشگاه آزاد ، هر جایگاه 500 میلیون تومان

به گزارش مجله آراد، 9 مرد شیاد که با تشکیل یک باند جعل و کلاهبرداری جایگاه های پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی دانشگاه آزاد را به مبلغ 500 میلیون تومان به متقاضیان می فروختند به دام افتادند.

ناگفته های متهم به جایگاه فروشی در دانشگاه آزاد ، هر جایگاه 500 میلیون تومان

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه ایران، اوایل مهر سال جاری مسئولان حراست دانشگاه آزاد به یک دانشجوی رشته پزشکی مشکوک شده و با آنالیز مدارک وی دریافتند جعلی است. بدین ترتیب تحقیقات شروع شد و در آنالیز های انجام شده تعیین شد وی با یاری افرادی که در مراکز مشاوره کنکور فعالیت دارند، یکی از جایگاه های پزشکی دانشگاه آزاد را به مبلغ 500 میلیون تومان خریده است.

سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی پایتخت در رابطه با این خبر گفت: با پیگیری این پرونده تعیین شد اعضای یک باند 9 نفره که از افراد تحصیلنموده و شاغل در مراکز کنکور هستند جایگاه های دانشگاه را به دانش آموزانی که خواستار تحصیل در رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی بودند به مبلغ 500 میلیون تومان می فروختند. تا کنون 40 خانواده دانش آموز شناسایی شده اند که برای خرید جایگاه دانشگاه به افراد این باند پول پرداخت نموده اند. در آنالیز های انجام شده تعیین شد که اعضای این باند در سال 98 اقدام به فروش نموده اند و در سال های قبل موردی برای شکایت نداشتیم.

گفت وگو با متهم که مدرس کلاس های کنکور است و در برنامه های تلویزیونی نیز دروس را برای کنکور آموزش می داد، در ادامه آمده است.

 • چگونه این کار را انجام می دادید؟

به وسیله یک واسطه با فردی که مؤسسه خیریه داشت آشنا شدم. او مدعی بود با یکی از سران دانشگاه آزاد همکاری دارد و می تواند با نامه نگاری، جایگاه های دانشگاه آزاد را برای رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برای ما بگیرد.

 • بابت این کار چقدر می گرفتید؟

بستگی داشت که دانشجو چقدر به ما پول بدهد. ما باید در ازای هر دانشجو 220 میلیون تومان به او پرداخت می کردیم و مابقی را خودمان برمی داشتیم. اگر از دانشجویی 250 میلیون تومان دریافت می کردم، 220 میلیون تومان را به او می دادم تا یک جایگاه در دانشگاه آزاد به آنها بدهند. از کل رقم ها 3 و نیم میلیارد به مشاوره های دیگر داده شده و یک و نیم میلیاردش را خودم برداشتم.

 • یک و نیم میلیارد تومان برای چه تعداد دانش آموز؟

حدوداً 27 یا 28 دانش آموز.

 • دانش آموزان را چطور شناسایی می کردی؟

من مشاور تحصیلی بودم و خانواده ها با توجه به اعتمادی که به من و همکاران مشاور من داشتند رقم هایی بین 250 میلیون تا 500 میلیون تومان پرداخت می کردند.

 • خانواده ها پولدار بودند؟

فردی برای قبولی دو تا از بچه هایش در کنکور یک میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه نموده بود ولی به جایی نرسیده بود. بعد از اینکه نزد من آمد و دید که می توانم با 600 میلیون تومان دو تا دانش آموز او را راهی دانشگاه کنم خیلی هم استقبال کرد.

 • یعنی بدون کنکور می توانستند سر کلاس پزشکی؛ دارو یا دندان بنشینند؟

بدون کنکور نه. شرط این بود که حتماً در کنکور شرکت نموده باشند و قبولی هم گرفته باشند. حالا چه رتبه ای مهم نبود، فقط باید در دانشگاه قبول شده باشند، مجاز به انتخاب رشته باشند.

 • فقط دانشگاه آزاد؟

قرار بود برای پردیس شهید بهشتی سراسری هم این کار را انجام دهند که پیروز نشدند.

 • چه مدت است او را می شناسی؟

دو سالی که درگیر این کار هستم، او را هم می شناسم.

 • با پول ها چه کردی؟

ماشین و خانه خریدم. قصد من کلاهبرداری نبود. برای اینکه این کار غیرقانونی نبود. فروش جایگاه های کنکور همواره وجود داشته.

 • نمی دانستی که این کار جرم است؟

این افراد با مسئولان قبلی دانشگاه ها ارتباط داشتند. البته بعد از تغییر مسئولان دانشگاه آزاد کار ما لو رفت. اگر برخی از این مسئولان نرفته بودند برای ایشان هیچ مسئله ای پیش نمی آمد و قطعاً بچه های من الان سر کلاس دانشگاه بودند.

 • چطوری این ماجرا لو رفت؟

یکی از خانواده ها برگه انتخاب واحد را به دانشگاه داد و گفته بود که من این برگه جعلی را به او داده ام. البته برگه جعلی نبود اما بعد از آن ماجرا لو رفت و دانشگاه آزاد از من شکایت کرد. با این شکایت اتهام من جعل مدرک دانشگاه آزاد شد.

 • آیا دانشگاه متوجه نمی شد کسی سر کلاس است که اسم او در سیستم نیست؟

بچه ها یک ماه و نیم با همان مدارک سر کلاس ها رفته بودند و اسم شان در لیست استاد بوده اما اگر اسم در لیست استاد نبوده دانشجو برگه را نشان استاد می داد.

 • جعل مدارک به چه صورت بوده است؟

نمی دانم. همه کارها را همان شخصی که مدیر مؤسسه خیریه بود انجام می داد. من فقط خانواده ها را شناسایی می کردم و پول ها را از آنها به صورت نقدی می گرفتم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 727

به "ناگفته های متهم به جایگاه فروشی در دانشگاه آزاد ، هر جایگاه 500 میلیون تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناگفته های متهم به جایگاه فروشی در دانشگاه آزاد ، هر جایگاه 500 میلیون تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید