معاون اسکاتلند یارد: برگزیت بی توافق به امنیت انگلیس ضربه خواهد زد

به گزارش مجله آراد، رئیس پلیس ضد تروریسم انگلیس نسبت به کاهش ابزارهای کلیدی مبارزه با تروریسم در صورت خروج این کشور از اتحادیه اروپا بدون توافق با بروکسل، ابراز نگرانی کرد.

معاون اسکاتلند یارد: برگزیت بی توافق به امنیت انگلیس ضربه خواهد زد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آراد، نیل باسو فرمانده پلیس ضد تروریسم انگلیس هشدار داد در صورت وقوع برگزیت بدون توافق، امنیت این کشور به خطر می افتد و هیچ برنامه ریزی و آماده سازی نمی تواند این خطر را رفع کند.

به نوشته روزنامه گاردین، باسو که معاون رئیس پلیس اسکاتلند یارد محسوب می گردد گفت در آن صورت، ابزارهای کلیدی در مبارزه با جرم و جنایت ممکن است از دسترس خارج شده و جایگزین های آن ها نیز به همان خوبی عمل نکنند.

او با اشاره به این که افزایش تعداد پرسنل پلیس و سرویس های امنیتی نیز برای مبارزه با تروریسم کافی باشد، بیان داشت: می توانیم از آن ها (اثرات آسیب ها) بکاهیم اما سیستم های [جایگزین] کندتر خواهند بود. آن سیستم ها و ابزارها به دلایل موجهی در اتحادیه اروپا توسعه یافته بودند. آن ها خیلی خوب بودند. ما فقط در اشتراک گذاری اطلاعات بیومتریک ثبت نام نموده بودیم.

وی اضافه نمود: در شرایط خروج بدون توافق، همه آن ها را از دست می دهیم. باید آن را دوباره مورد مذاکره قرار دهیم.

سه اقدام مهم در این زمینه که ممکن است در انگلیس با محدودیت روبرو شوند، شامل دسترسی سریع به اطلاعات و داده های به وسیله پایگاه داده سیستم اطلاعاتی شینگن 2، اسامی ثبت شده مسافران و توانایی در استفاده از حکم بازداشت اروپایی هستند.

باسو گفت: به عنوان کسی که کلاه رهبری پلیس را بر سر دارم [می گویم] همچنان نگرانی عمیقی وجود دارد. آسیب هایی به امنیت ما وارد خواهد شد که نمی توانم مقیاسی برایش مشخص کنم.

وی در مورد وظایف مقامات انگلیسی نسبت به اجرای برگزیت گفت: اولین مسئولیت آن ها تأمین امنیت مردم است. فکر می کنم آن ها کاملاً می دانند چه کارهایی ضروری است که انجام گردد.

باسو در این باره گفت: کارهای زیاد هست که می توانیم انجام دهیم اما به خوبی سیستمی که [در اتحادیه اروپا] توسعه داده شد نخواهد بود و ما می خواهیم ان سیستم های خوب پابرجا بمانند.

برگزیت بدون توافق به معنای بازگشت سیستم هشدار اینترپل و اتکای انگلیس بر قرارداد اروپایی استرداد متعلق به سال 1957 است که ممکن است بازگرداندن متهمین را سال ها به تعویق بیندازد. در حالی که حکم بازداشت اروپایی این زمان را به 6 هفته می رساند.

او ضمن اشاره تلویحی به سخنان نژادپرستانه و تحریک آمیز بوریس جانسون نخست وزیر جدید انگلیس گفت: درخصوص اظهارات فردی خدمت گزاران به جامعه نظری نمی دهم. در مورد این که باید همگی مراقب آن چه به صورت عمومی بیان می کنیم، منظورم را رسانده ام.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 شهریور 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 309

به "معاون اسکاتلند یارد: برگزیت بی توافق به امنیت انگلیس ضربه خواهد زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اسکاتلند یارد: برگزیت بی توافق به امنیت انگلیس ضربه خواهد زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید