مخالفت آلمان با سیاست های اقتصادی و توسعه اروپایی فرانسه

به گزارش مجله آراد، وزیر امور خارجه آلمان در ایمیلی برای روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ در زمینه سیاست های اقتصادی و گسترش اتحادیه اروپا مواضعی در مخالفت با فرانسه را اتخاذ کرد.

مخالفت آلمان با سیاست های اقتصادی و توسعه اروپایی فرانسه

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله آراد، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در زمینه سیاست های اقتصادی و گسترش اتحادیه اروپا مواضعی در مخالفت با فرانسه را اتخاذ نموده است.

وی در آخر هفته در ایمیلی به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ بر بعضی چارچوب های میان مدت اقتصادی آینده برای اتحادیه اروپا تاکید نمود که با مواضع رئیس جمهور فرانسه از جمله در زمینه اقتصاد کشاورزی مغایرت داشت.

ماس به عنوان تکالیف آینده اروپای در حال رشد بخصوص بر موضوعاتی مانند مهاجرت، محافظت از آب و هوا، تجارت خارجی، نوآوری و دیجیتالی شدن تاکید نمود.

وی تاکید رد که با توجه به چنین چالش هایی ما نمی توانیم از مسئله کاهش هزینه های سنتی به راحتی رد شویم. وی در این راستا به سیاست کشاورزی اتحادیه اروپا اشاره نمود.

البته امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه نمی خواهد در این زمینه صرفه جویی کند چرا که فشارها و سختی هایی که بر کشاورزان در کشورش وارد شده است همیشه منجر به اعتراضات اجتماعی گسترده ای در این کشور می گردد.

هایکو ماس همچنین موضع فرانسه درباره عضویت کشورهای مقدونیه شاقتصادی و آلبانی در اتحادیه اروپا را هم رد می نماید. ماکرون در ماه اکتبر آغاز مذاکرات با این کشورها برای عضویت در اتحادیه اروپا را وتو کرد. بعد از آن فرانسه درخواست کرد که قواعد اروپایی برای چنین مذاکراتی باید سختگیرانه تر گردد.

هایکو ماس در ایمیل خود به روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ نوشت که پروژه اروپایی بدون کشورهای بالکان غربی ناتمام باقی می ماند. اروپا نباید موجبات ناامنی و بی ثباتی در این مناطق را فراهم کند. به گفته وی این همچنین یک مسئله امنیت مستقل ما است. سیاست توسعه اتحادیه اروپا همچنین سیاست امنیتی ما است. انسان های بالکان غربی به ما و به اروپا تعلق دارند.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین تاکید نمود که کشورهای مقدونیه شاقتصادی و آلبانی به ویژه برای آینده اروپایی خود گام هایی را در زمینه اصلاحات برداشته اند. ما اکنون باید بر سر حرف خود باشیم و همراه با کمیسیون جدید اروپایی به روند گسترش اتحادیه اروپا ادامه دهیم.

هایکو ماس همچنین درباره روی کار آمدن اورزولا فون در لاین، رئیس جدید کمیسیون اروپایی نیز گفت: اروپا در برابر تکالیف بزرگی واقع شده است. وی در این راستا به مسئله برگزیت، دگرگونی آب و هوا، ایجاد اینترنت نسل پنجم ، مقابله با اقتصاد حمایتی و اصلاح سیستم پناهندگی اروپایی اشاره نمود.

وی تاکید نمود که برای ایجاد این تغییرات اتحادیه اروپا باید هماهنگ عمل نموده و در سطح جهانی خود را قدرتمندتر نشان دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 607

به "مخالفت آلمان با سیاست های اقتصادی و توسعه اروپایی فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت آلمان با سیاست های اقتصادی و توسعه اروپایی فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید