محمدی رادورضاییبه خوداحترام گذاشتند، مفادقراردادالکنومهم است

به گزارش مجله آراد، به گزارش خبرنگاران، اردوهای تیم ملی والیبال از 11 فروردین ماه امسال با دعوت از 27 بازیکن با هدف حضور پر قدرت در دو رویداد مهم لیگ ملت ها و المپیک توکیو شروع شده است. ولادیمیر الکنو مربی نامدار روسی راهنمایی تیم ملی والیبال ایران در این دو رویداد مهمِ سال 1400 را بر عهده دارد.

محمدی رادورضاییبه خوداحترام گذاشتند، مفادقراردادالکنومهم است

کناره گیری مربیان ایرانی

یکی از سیاست های فدراسیون والیبال استفاده از دو مربی ایرانی در کنار الکنو در المپیک توکیو با هدف کسب تجربه است. به همین دلیل پیمان اکبری، رحمان محمدی راد، سعید رضایی و محمدرضا تندروان چهار مربی انتخابی فدراسیون برای حضور در اردوهای ملی بودند تا در نهایت دو مربی ایرانی در المپیک توکیو کنار الکنو روی نیمکت بنشینند.

رحمان محمدی راد نخستین مربی بود که پیشنهاد فدراسیون را نپذیرفت تا در لیست رسمی اولیه اعلام شده از سوی فدراسیون برای آغاز اردوها حضور نداشته باشد. با آغاز اردوها غیبت سعید رضایی به چشم آمد و در نهایت فدراسیون به صورت رسمی خبر از انصراف سعید رضایی از اردوهای ملی داد. عدم تمایل مربیان با تجربه و نام آشنای ایرانی در اردوهای ملی و کناره گیری آنها سوالی را در ذهن مخاطبان و اهالی رسانه ایجاد نموده است که دلیل این کناره گیری ها آن هم در آستانه المپیک چیست؟

مدیون فدراسیون هستم

ناصر شهنازی در مصاحبه با خبرنگاران درباره دلایل کناره گیری و عدم رغبت مربیان ایرانی در اردوهای ملی والیبال گفت: پیش از انتخاب سرمربی تیم ملی نسبت به عدم احترام و ارزش به مربی ایرانی معترض بودم. خودم عظیم شده فدراسیون والیبال هستم و در زمان یزدانی خرم و داورزنی نسبت به من لطف شد و در بیشتر رده های سنی حضور داشتم. رزومه کسب کردم و مدیون فدراسیون هستم ولی بحث و نکته مهم عدم صندلی و ارزش درست برای مربی ایرانی است.

وزارت ورزش مقصر است

کارشناس والیبال تاکید نمود: مقصر شخص داورزنی نیست بلکه مقصر تشکیلات ورزش مخصوصاً وزارت ورزش است ارزشی برای مربیان ایرانی والیبال قائل نیست. در صورتی که برای مربیان خارجی قرارداد بسته می شود مربی ایرانی بدون قرارداد در اردوهای ملی والیبال حاضر می شود. پاداشی در نظر گرفته می شود که در صورت کسب مقام پس از دو الی سه سال پرداخت می شود. پاداشی که ارزش آن با توجه به تورم کشور پس از سه سال به یک دهم ارزش می رسد.

نقش مهم و تاثیرگذار قرارداد

وی ادامه داد: پس از دوران حضور ولاسکو در ایران، مربیان ایرانی از نظر فنی و دانش رشد نسبتاً خوبی داشتند بنابراین باید به مربیان ایرانی احترام گذاشت و حتی اگر قرار است در کنار مربی خارجی باشند باید قرارداد بسته شود. بحث من رقم قرارداد نیست بلکه احترامی است که به مربی ایرانی گذاشته می شود.

محمدی راد و رضایی به خود احترام گذاشتند

شهنازی گفت: مربیان ایرانی باید مورد تکریم و احترام قرار گیرند. همواره می گویند باید برای کشور کوشش کنیم، درست است من نیز این را قبول دارم، همه سرباز کشور هستیم اما موضوع مهم احترام و صندلی است. موضوع تثبیت شخصیت است، باید به داشته هایمان احترام بگذاریم تا دیگران برایمان ارزش قائل شوند که متاسفانه این اتفاق رخ نمی دهد. نمی دانم دلایل کناره گیری محمدی راد و رضایی چیست اما در نهایت آنها به خودشان و صندلیشان احترام گذاشتند چرا که قرار بود پس از حضور چهار مربی در اردو الکنو دو نفر را انتخاب کند. آنها دیدگاه هایی داشتند و شاید به خودشان احترام گذاشتند.

مربی والیبال تاکید نمود: البته صحبت هایم سوتفاهم نشود برای مربیانی که در اردو هستند ولی دیدگاه ها متفاوت است. من هیچ گاه با این شرایط و بدون قرار داد حضور در اردوها را نمی پذیرم. شاید سر نخواستنم دعوا باشد اما باز عقاید خود را دارم و با هر شرایطی راضی به کار نیستم.

مفاد قرار داد الکنو لازم الاجرا است

وی در پاسخ به این سوال که در صورت حضور مترجم روسی در نیمکت ملی یک سهمیه مربی ایرانی کاهش خواهد یافت، نظر شما چیست؟ گفت: این به مفاد قرار داد باز می شود. باید دید از ابتدا مفاد قرار داد چه بوده است. طبیعی است هر آنچه در قرارداد ذکر شده باشد لازم الاجرا است. تنها مربی خارجی که در ایران حاضر شد و دستیاران ایرانی اش را انتخاب کرد ولاسکو بود. اما حال فدراسیون مربیان را معرفی نموده است تا الکنو انتخاب کند. باید دید مفاد قرار داد چیست.

ناصر شهنازی در سرانجام گفت: با تمام مسائل مالی و ناملایمات کشورم را دوست دارم و آرزو دارم نام ایران عزیزمان در تمام میادین سربلند باشد. کاری به مسئولان ندارم همه ما عاشق ایران هستیم و برای اینکه نام ایران در مجامع بین المللی طنین انداز شود کوشش می کنیم. برای تیم ملی والیبال آرزوی موفقیت دارم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1712

به "محمدی رادورضاییبه خوداحترام گذاشتند، مفادقراردادالکنومهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمدی رادورضاییبه خوداحترام گذاشتند، مفادقراردادالکنومهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید