مادورو: آمریکایی ها به ما درس دموکراسی ندهند

به گزارش مجله آراد، رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به تأخیر واشنگتن در اعلام نتایج انتخابات آمریکا و اظهارات دونالد ترامپ درباره تقلب انتخاباتی تأکید کرد که از اینکه آمریکا کوشش می نماید به ما درس دموکراسی بدهد، نفرت داریم.

مادورو: آمریکایی ها به ما درس دموکراسی ندهند

به گزارش خبرنگاران، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا امروز (چهارشنبه) ضمن انتقاد از تأخیر در شمارش آراء انتخابات ایالات متحده تأکید کرد برخلاف آمریکا، ونزوئلا سیستم انتخاباتی شفاف و اثبات شده دارد.

خبرگزاری آناتولی ترکیه امروز پنجشنبه گزارش کرد، مادورو طی یک سخنرانی که از تلویزیون ملی ونزوئلا پخش می شد، با اشاره به فرایند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت در ونزوئلا، نتایج انتخابات در همان شب انتخابات و به شیوه ای دقیق ارائه می گردد.

با آنکه دو روز از زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گذرد هنوز به واسطه عدم شمارش آراء غیرحضوری، نتیجه نهایی اعلام نشده است و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با زیر سؤال بردن فرایند انتخابات کشورش، از تقلب در انتخابات سخن به میان آورده است.

رئیس جمهور ونزوئلا با اشاره به رقابت های انتخابات پارلمانی کشورش که قرار است ششم دسامبر (16 آذرماه) برگزار گردد، گفت که رقابت های انتخابات پارلمانی ونزوئلا از روز سه شنبه هفته جاری شروع شده است.

وی با زیر سؤال بردن فرایند انتخاباتی آمریکا ادامه داد: دیروز، کارزار انتخاباتی در ونزوئلا شروع شد. این فرایند، نمایانگر این مطلب است که ما چگونه به روشی متمدن، در صلح، یک نظام انتخاباتی شفاف و اثبات شده داریم.

رئیس جمهور ونزوئلا در ادامه با اشاره به کوشش روز گذشته دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای زیرسؤال بردن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و ارجاع پرونده انتخابات به دیوان عالی گفت که نتایج انتخابات 16 آذرماه را صرفنظر از پیروز این انتخابات، خواهد پذیرفت.

مادورو در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به کوشش های آمریکا در مداخله در امور داخلی ونزوئلا درباره انتخابات اخیر آمریکا گفت: ما در امور داخلی ایالات متحده مداخله نمی کنیم و بسیار از اینکه آنها وانمود می نمایند به ما درس دموکراسی می دهند، نفرت داریم.

ایالات متحده آمریکا و بعضی از همپیمانان این کشور در سالهای اخیر، تحریم هایی را علیه دولت ونزوئلا با هدف منزوی کردن رئیس جمهور این کشور و وادار کردن وی به کناره گیری از قدرت وضع نموده اند و آمریکا مدعی است که دولت مادورو فرایند دموکراسی در ونزوئلا را تضعیف نموده و باید از قدرت کناره گیری کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 آذر 1399 بروزرسانی: 13 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1417

به "مادورو: آمریکایی ها به ما درس دموکراسی ندهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادورو: آمریکایی ها به ما درس دموکراسی ندهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید