عربستان حریم هوایی خود را به روی کشورها بست

به گزارش مجله آراد، خبرنگاران : عربستان پس از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در انگلیس، تمامی پروازهای بین المللی خود را به طور موقت تعلیق کرد.

عربستان حریم هوایی خود را به روی کشورها بست

به گزارش خبرنگاران به نقل از مهر، یک منبع مسئول در وزارت کشور عربستان از تعلیق موقت تمام پروازهای بین المللی به این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش، این تصمیم در پی درخواست وزارت بهداشت عربستان پس از شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در تعدادی از کشورها از جمله انگلیس اعلام شده است.

این تصمیم عربستان موقتاً به مدت یک هفته اتخاذ شده و قابلیت تمدید به مدت یک هفته دیگر را هم دارد.

همچنین ورود به عربستان از طریق تمام گذرگاه های زمینی و دریایی نیز به مدت یک هفته و موقتاً به حالت تعلیق درآمده است.

گفتنی است که تا به امروز هلند، بلژیک و ایتالیا پروازها به انگلیس را به حال تعلیق درآورده اند. حرکت قطارها نیز از بلژیک به انگلیس ممنوع شده است.

هلند امروز یکشنبه گفت که پس از شناسایی نوع جدید ویروس کرونا که در بریتانیا در یکی از مسافران، تمام پروازها از مبدا این کشور را لغو کرده است.

وزارت بهداشت هلند در بیانیه ای در این خصوص گفت: این نوع جدید ویروس کرونا در بریتانیا در حال پخش شدن است. گفته می شود که این نوع ویروس به راحتی و به سرعت بیشتری پخش می شود و شناسایی آن نیز سخت تر است.

همزمان مقامات بهداشتی انگلیس گفته اند که شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این گونه جدید از ویروس مرگبارتر از قبلی است و یا در مقابل واکسن کرونا واکنش متفاوتی دارد. اما آنها گفته اند که میزان سرایت این نوع جدید تا 70 درصد بیشتر است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 بهمن 1399 بروزرسانی: 4 بهمن 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1513

به "عربستان حریم هوایی خود را به روی کشورها بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان حریم هوایی خود را به روی کشورها بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید