طراحی یک الگوی بومی برای افزایش مشارکت در حوزه آب و خشکسالی

به گزارش مجله آراد، با ارتقای سهم دانش در حوزه آب و خشکسالی راهی مطمئن برای برطرف چالش های این حوزه پیش پای مدیران و سیاستگذاران این حوزه قرار می گیرد. یکی از این راه ها استفاده از توان دانشی جوانان و متخصصان داخلی است.

طراحی یک الگوی بومی برای افزایش مشارکت در حوزه آب و خشکسالی

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،کارگروه توسعه فناوری های آب، خشکسای، فرسایش و محیط زیست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزایش سهم فراوری محصولات دانش بنیان را اولویت قرار داده است و سعی دارد از این توان و ظرفیت ملی برای توسعه حوزه آب استفاده کند.

بر همین اساس نیز با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از سال 97 تا 99 بیش از 80 طرح فناورانه تعریف شده است تا با یاری شرکت های دانش بنیان و خلاق، فناوری های کاربردی در این حوزه ارتقا یابد. پروژه هایی چون فراوری مالچ های غیرنفتی و سازگار با محیط زیست با هدف تثبیت کانون های گرد و غبار، بومی سازی و توسعه فناوری طراحی، ساخت، اجرا و بهره برداری از قفس های پرورش ماهی در دریا، ایجاد ارزش افزوده و فراوری محصولات فرآوری شده از انواع پسماندها، فاضلاب ها و ضایعات کشاورزی و غیره.

این اقدامات با هدف افزایش سهم فراوری محصولات دانش بنیان و خدمات مبتنی بر دانش و فناوری داخلی انجام می گردد و در کنار آن کاربردی و تجاری سازی پژوهش های دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی نیز مدنظر قرار گرفته است. همه پروژه های مدنظر با تعریف و استفاده از یک الگوی بومی و ملی با مشارکت همه دستگاه های دولتی و مراکز خصوصی اجرا شده و خواهد شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 آبان 1400 بروزرسانی: 27 آبان 1400 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1987

به "طراحی یک الگوی بومی برای افزایش مشارکت در حوزه آب و خشکسالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی یک الگوی بومی برای افزایش مشارکت در حوزه آب و خشکسالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید