شباهت بورس و کرونا در ایران ! وعده های بدون عمل

به گزارش مجله آراد، خیلی ها با نگاه به نوع مدیریت دولت و شعارهایی که در حوزه بورس و کرونا داده بود، درباره این موضوع می نویسند که دولت در این دو حوزه آن طور که باید و شاید به وعده های خود عمل نکرده است.

شباهت بورس و کرونا در ایران ! وعده های بدون عمل

به گزارش خبرنگاران به نقل دنیای اقتصاد ، شرایط بورس و جولان کرونا در کشور از موضوعاتی است که این روزها سوژه بحث کاربران شبکه اجتماعی توییتر است.

افرادی که درباره این موضوع می نویسند به این مساله اشاره می نمایند که در اواخر سال گذشته که ویروس کرونا تازه وارد کشور شده بود، رئیس دولت بیان می کرد که از شنبه همه چیز عادی می گردد، تدابیر خوبی اندیشیده شده، فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در دستور کار است و چیزهایی از این دست. با آغاز سال 99 هم وقتی سیاست دعوت مردم به حضور در بورس در دستور کار نهاده شد، رئیس دولت از بورس محکم، حمایت تمام قد دولت از بورس، عرضه های اولیه و الزام شرکت های دولتی به حضور در بورس صحبت می کرد. اما حالا با گذشت چند ماه از هرکدام از این موضوع ها، نه تنها آن شنبه عادی مد نظر آقای روحانی از راه نرسیده و نه تنها فاصله گذاری هوشمند اجتماعی معلوم نشد که چه چیزی بوده است، بلکه کرونا روزانه جان بیش از 400 نفر از هموطنان را می گیرد و کار به جایی رسیده است که همه می گویند تهران باید تعطیل گردد. در موضوع بورس هم همین رخ داده است.

بورس محکم تبدیل به بورس ریزشی و سرخ پوش شده است که افراد تازه وارد زیادی که با تبلیغات و اعتماد به دولت وارد این حوزه از سرمایه گذاری شدند، سرمایه های خود را از دست داده اند و حالا تبدیل به معترضانی علیه دولت و سیاست های مالی اش شده اند. اما از توییت های پر واکنش روز گذشته، نوشته نوید قدوسی بود. این فعال بازار سرمایه در صفحه خود نوشت: اگر دولت بی سر و صدا و یواشکی حقوقی های بازار سرمایه و بانک های تجاری را موظف می کرد که برای تامین کسری بودجه مثلا 50 ه.م.ت بهش پول بدهند، امروز شرایط بورس از این چیزی که هست خیلی بهتر بود. داود سوری، اقتصاددان هم که در فضای توییتر خیلی فعال است، در قسمت نظرات برای قدوسی نوشت که این دولت در ابتدای به قدرت رسیدن هم همین کار را کرد. که نوشته او مورد توجه کاربران نهاده شد و افراد زیادی آن را پسندیدند. نوید قدوسی هم در پاسخ به سوری نوشت: بله برگ زرین کم ندارد. چند 10 هزار میلیارد تومان سهم باد شده را در قامت فعال ما یشاء فروخت به کدهای ریز و تازه وارد. الان حمایت بازار افتاده گردن حقوقی ها که باید کل آن سهم ها به اضافه تعدادی دیگر را خریداری نمایند تا بازار متعادل گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 22 آذر 1399 بروزرسانی: 22 آذر 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1435

به "شباهت بورس و کرونا در ایران ! وعده های بدون عمل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شباهت بورس و کرونا در ایران ! وعده های بدون عمل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید