روغن سهمیه بندی شد؟

به گزارش مجله آراد، دبیر انجمن روغن نباتی از کاهش 50 درصدی واردات روغن خبر داد و گفت: علت کاهش واردات روغن به تحریم ها باز می گردد. به مردم توصیه می کنیم از روغن هدفمند و مدیریت شده استفاده کنند.

روغن سهمیه بندی شد؟

دبیر انجمن روغن نباتی در پاسخ به این پرسش که چرا روغن در قفسه فروشگاه های زنجیره ای کم شده است؟ گفت: طبق آخرین آمار گمرک واردات روغن خام به کشور حدود 50 درصد کاهش یافته است. به مردم توصیه می کنیم از روغن هدفمند و مدیریت شده استفاده کنند. طبق آمارها تولید روغن نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است.

امیرهوشنگ بیرشک اظهار کرد: علت کاهش واردات روغن به تحریم ها باز می شود. زمانی که مبادی ورودی روغن کم می شود بر فرایند تولید اثر می گذارد. البته کاهش استفاده روغن توسط مردم نیاز به فرهنگ سازی دارد.

او شرح داد: روغن در فروشگاه های زنجیره ای سهمیه بندی نشده است. هر چه روغن تولید می کنیم طبق قرارداد سفارش به فروشگاه ها ارسال می شود؛ البته نسبت به گذشته روغن در فروشگاه ها کمتر شده است.

بیرشک گفت: واردات روغن به کشور ممنوع نیست. متاسفانه در راستا واردات روغن با معضل انتقال ارز روبرو هستیم. به هر حال در جنگ اقتصادی با این معضلات رو به رو می شویم.

دبیر انجمن روغن نباتی با اشاره به افزایش قیمت روغن جهانی اظهار کرد: روغن در بازارهای جهانی به شدت افزایش یافته است. تولیدکنندگان روغن به جز قیمت روغن جهانی در حوزه بسته بندی نیز دچار چالش هستند.

منبع: تجارت نیوز

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: aradbld.ir شناسه مطلب: 1352

به "روغن سهمیه بندی شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روغن سهمیه بندی شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید